کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن

Get Out of Your Mind and Into Your Life
کد کتاب : 17826
مترجم :

شابک : 978-6002501875
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 408
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 7 مهر

معرفی کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن اثر استیون هیز

پذیرش و تعهد درمانی (ACT) یک روش روان درمانی جدید مبتنی بر علم است که نگاهی تازه به این مسئله می اندازد که چرا رنج می بریم و اینکه از روانی سلامت باشیم به چه معناست. اگر درد، بخشی طبیعی و غیرقابل اجتناب از شرایط انسانی باشدو اجتناب یا تلاش برای کنترل تجربه ی درد ، علت رنج و مشکلات طولانی مدت ما باشد چه؟ تلاشی که می تواند کیفیت زندگی مان را ویران کند؟ فرایند ACT به این تمایز بین درد و رنج وابسته است. هنگامی که از طریق این کتاب کار می کنید ، یاد خواهید گرفت که از مبارزه ی خود در برابر درد رها شوید ، ارزش های خود را ارزیابی کنید و سپس متعهد شوید که به شیوه هایی که این ارزش ها را پیش ببرد ، اقدام کنید.

ACT مربوط به مبارزه با درد شما نیست. بلکخ در مورد ایجاد تمایل به پذیرش هر تجربه ای است که زندگی به شما ارائه می دهد. این روش در مورد مقاومت در برابر احساسات شما نیست. بلکه در مورد احساس کردن آنهاست و اینکه همچنان تصمیم هایتان به آنها وابسته نباشند. ACT با کمک به شما در انتخاب زندگی خود بر اساس آنچه بیشتر برای شما مهم است راهی برای به دور از رنج را برای شما فراهم می کند. اگر با اضطراب ، افسردگی یا عصبانیت روبرو هستید ، این کتاب می تواند به شما کمک کند آزمایشات بالینی نشان می دهد که ACT برای طیف گسترده ای از مشکلات روانی بسیار موثر است. اما این کتاب چیزی بیشتر از یک کتاب خودیاری است. این یک رویکرد انقلابی برای زندگی یک زندگی ارزش تر است.
در این کتاب:
-بیاموزید که چرا ذات زبان انسان می تواند باعث رنج شود
- از فرار کردن اجتناب کنید.
-تمایل به پذیرش تجربه دردناک را تقویت کنید
-برای دستیابی به حضور در لحظه ، مهارت های ذهن آگاهی را تمرین کنید
-چیزهایی را که واقعا بیشتر از همه ارزش دارند کشف کنید
-متعهد به یک زندگی مهم و پر معنی شوید.

کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن

استیون هیز
استیون سی هیز (متولد 12 اوت 1948) یک روانشناس بالینی آمریکایی و استاد بنیاد نوادا در دانشگاه نوادا، گروه روانشناسی رنو است، که عضو هیئت علمی در دوره دکتری خوددر تجزیه و تحلیل رفتار، و اصطلاح تجزیه و تحلیل رفتار بالینیاست.وی به دلیل طراحی یک تحلیل رفتاری از زبان و شناخت انسان به نام تئوری قاب رابطه، و کاربرد بالینی آن در مشکلات روانی مختلف مانند اضطراب شناخته شده است.هیز همچنین روشی گسترده و مبتنی بر شواهد را که اغلب در مشاوره به نام پذیرش و تعهد درمانی (ACT) استفاده می شود، توسعه داد، که به ت...
دسته بندی های کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن
نکوداشت های کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن
This manual, firmly based on cutting-edge psychological science and theory, details an innovative and rapidly growing approach that can provide you with the power to transform your very experience of life. Highly recommended for all of us.
این کتابچه راهنما ، کاملا مبتنی بر علم و تئوری روانشناسی برجسته ، رویکردی نوآورانه و به سرعت در حال رشد را ارائه می دهد که می تواند قدرت تغییر و تحول در زندگی خود را در اختیار شما قرار دهد. بسیار برای همه توصیه می شود.
David H. Barlow

This book will serve patients, therapists, researchers, and educators looking for an elegant exposition of the nuts and bolts of this exciting approach
این کتاب در خدمت بیماران ، درمانگران ، محققان و مربیانی خواهد بود که به دنبال پی بردن به زیر و بم این رویکرد هیجان انگیز هستند.
Zindel V. Segal

With kindness, erudition, and humor, the authors of Get Out of Your Mind and Into Your Life educate readers into a new way of thinking about psychological issues in general and life satisfaction in particular
با مهربانی ، دانش و شوخ طبعی ، نویسنده ی از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن به خوانندگان روش جدیدی برای تفکر در مورد مسائل روانشناختی به طور کلی و به طور خاص رضایت از زندگی آموزش می دهد.
Martha Beck

قسمت هایی از کتاب از ذهنت بیرون بیا و زندگی کن (لذت متن)
شاید دقت کرده باشید، بعضی وقتها مشکلات پیچیدهای در زندگی به وجود می آیند که حتی اگر در خصوص چگونگی حل کردن آنها ایده ای داشته باشید، باز هم مدیریت آن از کنترل شما خارج می شود. این یک پندار نیست، بلکه نتیجه درخواست بخش منطقی ذهن است که می خواهد کاری را انجام دهد که هرگز برای آن طراحی نشده است، و رنج بردن یکی از نتایج تلاش بیهوده ذهن ما برای کنترل چیزهایی است که قابل کنترل نیستند.

ما معتقدیم: - درد روان شناختی طبیعی است و همه آن را تجربه می کنند. - نمی توانید از درد روان شناختی خود خلاص شوید، اگرچه می توانید گام هایی را برای جلوگیری از افزایش آن بردارید. - درد و رنج دو مرحله متفاوت از وجود ما هستند. - نباید خودتان را با رنج تان یکی بدانید. - پذیرفتن درد، گامی در جهت رهایی از آن است. - میتوانید از همین حالا شروع کنید که براساس ارزش هایتان زندگی کنید، اما برای این کار باید بیاموزید چگونه از ذهن خود بیرون بیایید و وارد زندگی شوید.

زندگی بسیاری از ما شبیه همین مثال است. اغلب خود را در باتلاقی بی سروته در حال تقلا می یابیم. چه زمانی باتلاق حافظه ضربه دیده از سانحه ما بهبود می یابد؟ چه زمانی باتلاق لحظه های دردآور انتقاد والدین و همکلاسی ها، در گذشته، پایان می یابد؟ لحظه ای به یکی از جنبه های روان شناختی خود، که چندان خوشایند نیست، فکر کنید. لحظه ای از خودتان بپرسید: «آیا ماه گذشته نیز با این موضوع درگیر بوده ام؟ شش ماه قبل چطور؟ یک سال قبل چطور؟ پنج سال قبل چطور؟ این مشکل دقیقا چندساله است ؟»