کتاب امید در تاریکی

Hope in the Dark
کد کتاب : 17827
مترجم :
شابک : 978-0050650349
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 196
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 22 مرداد

معرفی کتاب امید در تاریکی اثر ربه کا سولنیت

نویسنده در این کتاب امید را تعهد به عمل در دنیایی می داند که آینده اش نامعلوم است. او با اتکا بر دهه ها کنش گری و مطالعه ی تاریخ فرهنگی، سیاسی و زیست محیطی استدلال می کند که جنبش ها به پیروزی های دوران سازی دست یافته اند که اغلب از قلم افتاده است و عواقب مثبت اعمال ما را نمی توان همیشه فورا ارزیابی کرد.
ربه کا سولنیت با روایت های تاریخی از دوران معاصر این ایده را مطرح می کند که همواره راه برون رفت از بحران ها حفظ امید است، امید هم به عنوان راهکار و هم به عنوان روش نه تنها در مبارزات و جنبش های اجتماعی بلکه در لحظه لحظه زندگی. او معتقد است قدرتمندان همواره در تلاشند که دنیای پیش رو را تیره و تار نمایش دهند و این گونه مردم را از بهبود شرایط ناامید کنند.

کتاب امید در تاریکی

ربه کا سولنیت
ربه كا سولنيت (زاده 1961) نویسنده آمریکایی است. وی درباره موضوعات مختلفی از جمله فمینیسم، محیط، سیاست، مکان و هنر کتاب نوشته است.سولنیت از دهه 1980 روی کارزارهای زیست محیطی و حقوق بشری کار کرده، خصوصاً با پروژه دفاع غربی شوشون در اوایل دهه 1990، همانطور که در کتابش Savage Dreams و با فعالان ضد جنگ در طول دوره بوش شرح داده شده است.وی در مورد علاقه خود به تغییرات آب و هوا و کار 350.org و Sierra Club و حقوق زنان به ویژه خشونت علیه زنان بحث کرده است.