کتاب عهد عتیق (جلد اول)

Ahd-e Atigh
کتاب های شریعت یا تورات
کد کتاب : 18219
مترجم :
شابک : 978-9643639044
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 810
سال انتشار شمسی : 1394
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 5 آبان

معرفی کتاب عهد عتیق (جلد اول) اثر مجموعه ی نویسندگان

نوشته های کتاب مقدس بر اساس منشأ و مضمون خود در دو بخش کلی رده بندی شدند که یکی عهد عتیق و دیگری عهد جدید است. عهد عتیق میراث دینی بر جای مانده از یهودیت است که طی زمانی طولانی از سدۀ دوازدهم تا اول قبل از میلاد تدوین شده و دربرگیرندۀ روایت های تاریخی و آموزه های دینی و اخلاقی قوم یهود است.
جلد اول این کتاب شامل فهرست کتاب های مقدس عبرانی و یونانی، کتاب مقدس اورشلیم، علامت های اختصاری و سایر نشانه ها و درآمدی بر کتاب مقدس و عهد عتیق است؛ همچنین این اثر موضوعاتی مانند مقدمه تورات، پیدایش، خروج، لاویان، اعداد و تثنیه و پیوست ها (فهرست پانوشت های کلیدی و اعلام تورات، اسامی خاص تورات و نقشه ها) را نیز دربرمی گیرد.
از نقاط قوت این اثر می توان به توضیحات و مقدمه های مفصل درباره عهد عتیق اشاره کرد که مخاطب را کاملا از تاریخ این مجموعه متون مقدس و آثار منتشر شده درباره آن مطلع می سازد. علاوه بر آن، پانوشت های مشروح و دقیق برای آیات، تعابیر و تفاسیر متعددی از عبارات را به دست می دهد و از این نظر خواننده با ترجمه ای غنی و جامع روبه رو است. هم چنین استفاده از تصاویر برای برخی وقایع تاریخی مندرج در متن در کنار چند نقشه، به دل پذیری این اثر افزوده است.

کتاب عهد عتیق (جلد اول)

دسته بندی های کتاب عهد عتیق (جلد اول)