کتاب تهوع Nausea


  • قیمت : ۲۲,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب تهوع اثر ژان پل سارتر

مینا دامغانیان مینا دامغانیان

رمان تهوع، داستان نویسنده ای فرانسوی به اسم آنتوان روکانتن را روایت می کند که وجود و هستی خود را مایه ی رنج و عذابش می داند. او تمام احساسات و عقاید خود را درباره ی جهان و آدم های پیرامونش، به شکل یک دفتر خاطرات روزانه می نویسد و باور دارد اشیاء بی جان و موقعیت های مختلف، به تعریف او از خود و آزادی عقلانی و روحی اش لطمه می زنند و این ناتوانی، او را دچار رمان تهوع می کند. تلاش های روکانتن برای رسیدن به درکی از زندگی و تنازعات فلسفی و روان شناختی خود، به سارتر این فرصت را می دهد تا انگاره های هستی گرایانه ی مکتب فکری اش را به صورت یک رمان، دراماتیزه کند. مشکل روکانتن یک افسردگی ساده یا یک بیماری روانی نیست، هرچند انزجار او از نیروهای وجودی و کشمکش های او با معنای زندگی او را به این مرز می رساند. رمان رمان تهوع، که در زمر ه ی آثار برتر ژان پل سارتر قرار دارد، همه ی درونمایه های فلسفه ی او را دربردارد، و به راستی یکی از پر ارج ترین نوشته های ادبی روزگار معاصر است.

خرید و معرفی کتاب خواندنی تهوعمشخصات کتاب تهوع
قطع :رقعی
شابک :978-600-573-384-6
وزن :300
تعداد صفحه :312
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1938
سری چاپ :5

ویژگی ها کتاب تهوع

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1964

نکوداشت های کتاب تهوع
It is the most enjoyable book Sartre has ever written.
این اثر، لذت بخش ترین کتابی است که سارتر نوشته است.
New Yorker New Yorker

The best-written and most interesting of Sartre's novels.
بهترین و جذاب ترین رمان سارتر.
Atlantic Monthly Atlantic Monthly

With Nausea Sartre has succeeded magnificently.
سارتر با کتاب تهوع، موفقیت بزرگی به دست آورده است.
New York Post

بخش هایی از کتاب تهوع (لذت متن)
پادشاهی بود که در جنگ شکست خورده و اسیر شده بود. او آن جا در کنج اردوی فاتح بود. پسر و دخترش را دید که زنجیر کشیده از جلویش می گذرند. گریه نکرد، چیزی نگفت. بعد از آن ها یکی از خدمتکارانش را دید که می گذرد، او هم به زنجیر کشیده شده بود. پس بنای نالیدن و مو کندن گذاشت. تو می توانی مثال هایی از خودت بسازی. می بینی، زمان هایی هست که آدم نباید گریه کند وگرنه ناپاک می شود. ولی اگر کنده ی چوبی روی پایش بیفتد، می تواند هر چه دلش بخواهد بکند، آه و ناله سر دهد، بگرید و روی پای دیگرش ورجه ورجه کند.

سخنان یک دیوانه در نسبت با موقعیتی که در آن است، پوچ است، نه در نسبت با دیوانگی اش.

اگر وجود دارم به این سبب است که از وجود داشتن دلزده ام. منم، منم که خودم را از نیستی ای که خواهانشم، بیرون می کشم. نفرت و بیزاری از وجود داشتن هم شیوه هایی است برای واداشتنم به وجود داشتن، به فرو بردنم درون وجود.