کتاب این است بازاریابی

This is marketing
تا درست نبینی دیده نمی شوی

مشخصات کتاب این است بازاریابی
مترجم : شهلا آقاپور
مهسا علی آقا
شابک : 978-6226156448
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب این است بازاریابی اثر ست گودین

ست گودین برای اولین بار، هسته ی خرد بازاریابی خودش را در یک بسته خلاصه، قابل دسترس و بدون تاریخ مصرف ارائه کرده است. کتاب «این است بازاریابی» به شما، صرف نظر از اینکه بنیانگذار یک استارتاپ فناوری، یا مالک یک کسب و کار کوچک و یا بخشی از یک سازمان بزرگ باشید، نشان خواهد داد که چگونه کاری کنید به آن افتخار کنید.

بازاریاب های بزرگ، از مصرف کنندگان برای حل مشکلات سازمانشان استفاده نمی کنند؛ آنها از بازاریابی برای حل مشکلات سایرین استفاده می کنند. تاکتیک های آنها بر همدلی، ارتباط و احساسات متکی است و نه بر تبلیغات سارق توجه و یا ایمیل های اسپم و …!
صرف نظر از اینکه بر روی چه محصول یا سرویسی کار می کنید، کتاب «این است بازاریابی» به شما کمک می کند تا نحوه ارائه و ارتباط معنادار محصولتان با افرادی که آن را می خواهند کاملا بازطراحی شود. ست گودین با استفاده از تجربیات، دانش و بینش خود و همچنین مشاهدات و مثال های عالی که می زند، به ما یاد می دهد که:
– چگونه با بازار هدف تان ارتباط صادقانه، مبتنی بر اعتماد و اجازه ایجاد کنید
– هنر جایگاه یابی؛ اینکه نه تنها برای چه افرادی مناسب است، بلکه برای چه افرادی مناسب نیست!
– چرا بهترین راه رسیدن به اهداف، این است که به دیگران کمک کنیم تا به چیزی که می خواهند تبدیل شوند.
– چرا روش های قدیمی بازاریابی، تبلیغات و برندسازی دیگر کارساز نیستند
– نقش شگفت انگیز تنش در تصمیم گیری برای خرید (یا عدم خرید)
– چرا در داستان هایی که ما درباره استتوس اجتماعی مان بیان می کنیم، بازاریابی نقش مرکزی را ایفا می کند
شما می توانید کارهایی کنید که برای افراد مهمند. کتاب «این است بازاریابی» ست گودین، به شما می گوید چطور این کار را بکنید.

کتاب این است بازاریابی

ست گودین
ست گودین، نویسنده ی آمریکایی است.گودین پس از ترک شرکتی اینترنتی در سال 1986، شرکت بسته بندی کتاب خود را در آپارتمانی در نیویورک تأسیس کرد. او سپس شرکت Yoyodyne را به وجود آورد و آن را در سال 1998 با قیمت سی میلیون دلار به یاهو فروخت. گودین بعد از آن، معاون مدیرعامل یاهو در امور بازاریابی مستقیم شد.وبلاگ ست گودین به انتخاب Time در لیست 25 وبلاگ برتر سال 2009 قرار گرفت.
دسته بندی های کتاب این است بازاریابی
قسمت هایی از کتاب این است بازاریابی (لذت متن)
بسیاری از افراد کعبۀ آمال خود را نشستن در صفحۀ نخست جست وجوی گوگل قرار داده اند. بیخیالش شوید. به معنای حقیقی کلمه میلیون ها کسب وکار در دنیا هستند که دارند وقت و منابع کلانی را صرف آمادگی برای بهبود وضعیتشان در موتورهای جست وجو می کنند. بله، اگر کلمۀ «بلاگ» را در گوگل جست و جو کنید حتما وبلاگ مرا خواهید یافت؛ لکن دلم غنج میزند که به جایش نامم (ست گادین) را جست وجو نمایید. یک بازاریاب باهوش قادر است خدمات یا محصولی ارائه نماید که ارزش گشتن و جست وجو را دارد؛ نه که یک عنوان عام و کلی، بلکه بگردند تا شما را پیدا کنند؛ به طور خاص. اگر چنین کنید گوگل هم در جبهۀ شما خواهد بود.

در سال ۲۰۰۸ کوین کلی، یکی از سردبیران مجلۀ وایرد، مقاله ای نوشت که داعیه مشهوری را در آن مطرح می کرد. بنا بر آن مقاله تنها چیزی که یک کسب و کار حقیقتا بدان نیاز دارد هزار نفر هوادار حقیقی است. او هوادار حقیقی را این چنین تعریف می کند: «هوادار حقیقی یعنی کسی که هر آنچه شما تولید کنید را بخرد. این هواداران دو آتشه اند که ۳۰۰ - ۴۰۰ کیلومتر راه را می کوبند و می آیند تا به صورت زنده اجرای شما را گوش دهند.»

به عنوان یک بازاریاب این را نیز همواره آویزۀ گوشتان کنید؛ فارغ از اینکه چقدر جان بکنید، بازهم هستند کسانی که بالاخره از یک گوشۀ کار ایرادی بتراشند. به عنوان نمونه وقتی هری پاتر و سنگ جادو برای نخستین بار چاپ شد ۲۱۰۰۰ نفر در وب سایت آمازون روی آن نظر دادند که از این تعداد ۱۲ درصد فقط یک یا دو ستاره به آن کتاب دادند. به عبارت دیگر از هر ۱۰۰ نفر ۱۲ نفر بودند که اعتقاد داشتند آن کتاب یکی از بدترین کتاب هایی بوده است که در عمرشان خوانده اند. این بدان معناست که هرگاه چیزی خلق کنید دو نوع مخاطب در مقابل خود خواهید دید. گروهی از مخاطبین عقاید و رویاهایی دارند که محصول شما هم راستای آن هاست و گروهی دیگر از اثر شما بیزار و متنفر خواهند بود.