بهار سگی

«بهار لعنتی»
Chien de printemps

مشخصات کتاب بهار سگی
مترجم :فاطمه جوادی
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600839213-2
تعداد صفحه :70
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1993
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :3 اردیبهشت

مودیانو برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2014

معرفی کتاب بهار سگی اثر پاتریک مودیانو | ایران کتاب

بهار سال ۱۹۶۴، وقتی نوزده سالم بود، با فرانسیس جانسن آشنا شدم و امروز تصمیم دارم با تکیه بر اندک دانسته هایم، راجع به او بنویسم. صبح زود بود، در کافه ای در میدان دانفرات راشرو با دوستی هم سن و سال خودم نشسته بودم. جانسن پشت میزی روبه روی ما نشسته بود و لبخندزنان ما را نگاه می کرد. لحظه ای بعد، از داخل کیفی ورنی که روی صندلی کنار خودش گذاشته بود، یک دوربین رولی فلکس درآورد

کتاب بهار سگی

قسمت هایی از کتاب بهار سگی (لذت متن)
یک روز صبح زود در کافه ای در میدان دانفر روشرو تنها نبودم، دختری هم سن وسال خودم همراهم بود. ژانسن درست میز روبه روی ما نشسته بود و با لبخندی بر لب به ما نگاه می کرد. کیف بزرگی به همراه داشت که روی صندلی نمدی کافه، کنار خودش گذاشته بود. از داخل کیفش یک دوربین عکاسی حرفه ای بیرون آورد. یک دوربین رولیفلکس آلمانی که آن روزها مخصوص عکاسی حرفه ای بود. اصلا متوجه نشدم که لنز دوربینش را روی ما متمرکز کرده است. حرکاتش بسیار سریع و درعین حال با خون سردی کامل همراه بود. تنها چیزی که می توانم بگویم این است که یک دوربین رولیفلکس داشت و به غیر از این دربارۀ جنس و نوع کاغذی که روی آن ها عکس ها را چاپ می کرد یا روشی که به کار می برد تا بازی نور و سایه را به آن زیبایی در عکس هایش رقم زند، هیچ نمی دانم.

با گذشت سالیان ،حقیقتی را که از قبل می دانستیم ولی با بی خیالی یا از روی ترس از خودمان پنهان کرده بودیم، می پذیریم: یک برادر، یک نسخه ی دوم، به جای ما در تاریخ و زمانی نامعلوم ، می میرد و سایه اش با محو شدن در ما ، ناپدید می شود.