کتاب مرگ آقای سعدی در پاریس

Mr. Saadi's death in Paris

مشخصات کتاب مرگ آقای سعدی در پاریس
شابک : 978-2000591672
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 119
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 4 اسفند

معرفی کتاب مرگ آقای سعدی در پاریس اثر مجید حسینی

ناداستان روایتی از تجربه شخصی نویسنده است که خواننده را با خود همراه می کند. روایت هایی واقعی از برخورد نویسنده با واقعیت ها، ظرافت ها و رویدادهای کوچک و بزرگ زندگی و محیط پیرامونش. کسی که ناداستان می نویسد در حقیقت آیینه ای به دست گرفته تا بخشی از زندگی را روبه روی خواننده بگذارد و او را با تجربه ها و نوع برداشتش از زیستن همراه کند، به عبارت دیگر ناداستان «عین زندگی» است.
حسینی در این اثر از حال و روز دوست قدیم دوران دانشجویی اش در پاریس می گوید و در کنارش از هزارتوهای شهر رنگارنگ پاریس می نویسد تا شاید در سایه مناسبات جهانی ما ایرانی ها را با آن اروپایی ها مقایسه کند و نسبتمان را بسنجد. پاریسی که اگر خوب نگاه کنیم شاید همین تهران باشد، با آدم هایی غرق در تنهایی، رویاها و رنج های خود.

کتاب مرگ آقای سعدی در پاریس

مجید حسینی
سید مجید حسینی (زادهٔ ۱۳۵۸ در مشهد)، نویسنده، روزنامه‌نگار، مدیر عامل باغ کتاب تهران، و استادیار دانشگاه تهران است. او دکترای علوم سیاسی از دانشگاه تهران دارد و در همین دانشگاه در سمت استادیاری مشغول تدریس است. حسینی در دی ماه ۱۳۹۲ به‌عنوان مدیر مؤسسهٔ نشر شهر منصوب شد، و در سال ۱۳۹۴ به سمت مدیر عامل باغ کتاب تهران انتخاب گردید.حسینی تأسیس مرکز کانون‌های فرهنگ و اندیشه دانشگاه‌ها (کفا)، سمت مشاور رسانه‌ای شهردار تهران در زمان محمدباقر قالیباف، و مدیریت عامل گروه مجلات...
دسته بندی های کتاب مرگ آقای سعدی در پاریس