کتاب چشم انداز طبیعی

A Natural Perspective
کد کتاب : 18684
مترجم :
شابک : 978-6226863025
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 219
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1965
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب چشم انداز طبیعی اثر نورتروپ فرای

در میان نوشته های نورتروپ فرای در باب شکسپیر، کتاب چشم انداز طبیعی جایگاهی والا دارد. در این کتاب او، در مقام منتقد و نظریه پردازی بزرگ، به دسته بندی قواعد مستولی بر کمدی ها و رمانس های شکسپیر می پردازد و نشان میدهد چگونه شکسپیر با به کارگیری زیرساخت های اسطوره ای، اعتلای قراردادهای نمایشی، و بازآفرینی داستان های فولکور به اوج مهارت تکنیکی خویش دست می یابد.
طیف وسیع مضامین و آثاری که در این کتاب بررسی میشود، چشم انداز گسترده ای پیش روی ما می گسترد که در آن شکسپیر، چونان شطرنج بازی ماهر، بازی های هم زمانی را به پیش می برد و با تکنیک های درخشان خویش در تمامی آن ها برنده میشود.

کتاب چشم انداز طبیعی

نورتروپ فرای
نورتورپ فرای (Northrop Frye) زاده ۱۹۱۲ در کانادا درگذشته ۱۹۹۱میلادی فیلسوف و اسطوره‌شناس است.فرای با نخستین کتاب خود با عنوان تقارن ترسناک (1947) شهرت بین المللی کسب کرد، که منجر به تفسیر مجدد شعرهای ویلیام بلیک شد. شهرت ماندگار او اساساً به تئوری انتقاد ادبی است که وی در آناتومی از نقد (1957)، که یکی از مهمترین آثار نظریه ادبی است که در قرن بیستم به چاپ رسیده است، تکیه می کند. منتقد آمریکایی، هارولد بلوم در زمان انتشار اظهار داشت كه آناتومی فرای به عنوان "دانش آموز برتر زنده ادبیات غربی...