کج رفتاری


شکل گیری اقتصاد رفتاری
Misbehaving: The Making of Behavioral Economics


  • قیمت : ۶۰,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
مشخصات کج رفتاری
نوع جلد :شومیز
قطع :وزیری
شابک :978-600-407-158-1
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2015
تعداد صفحه :563
سری چاپ :4

  • قیمت : ۴۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
مشخصات کژ رفتاری
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600497002-0
تعداد صفحه :487
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2015
سری چاپ :1
انتشارات: دنیای اقتصاددنیای اقتصاد
مترجم: امیرحسین میرابوطالبی

معرفی کتاب کج رفتاری اثر ریچارد اچ تیلر | ایران کتاب

کتاب کج رفتاری، اثری نوشته ی ریچارد اچ تیلر است که اولین بار در سال 2015 منتشر شد. تیلر با ترکیب تازه ترین یافته های روانشناسی و درکی عمیق از انگیزه ها و رفتارهای تجاری، به مخاطبین می آموزد که چگونه می توان در دنیایی گیج کننده و مدام در حال تغییر، تصمیمات تجاری عاقلانه تری اتخاذ کرد. او بیان می کند که تحلیل رفتار اقتصادی می تواند راه های جدیدی را برای نگاه به موضوعاتی مختلف همچون سرمایه گذاری، انتخاب افراد مناسب برای کار، و کسب و کارهای ایده-محور به وجود آورد. تیلر در کتاب کج رفتاری از تجارب خود در رویارویی با تفکرات اقتصادی سنتی سخن می گوید و با ترکیب اقتصاد و روانشناسی، اطلاعاتی بکر و البته هیجان انگیز را در رابطه با این دو حوزه در اختیار مخاطبین قرار می دهد.

کتاب کج رفتاری

اگر قصد داشته باشید کتابی ساده اما دقیق و معتبر در زمینه ی روانشناسی پول و اقتصاد رفتاری بخوانید، کتاب کج رفتاری (Misbehaving) نوشته ی ریچارد تیلر یکی از بهترین گزینه هاست.

کتاب کج رفتاری

ویژگی های کتاب کج رفتاری

ریچارد اچ تیلر از نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز

نکوداشت های کتاب کج رفتاری
Engrossing.
اثری جذاب.
The New York Times Book Review

A genial, often humorous account of the progress of behavioral economics.
شرحی دلنشین و اغلب طنزآمیز از پیشرفت اقتصاد رفتاری.
The Sunday Times

Highly enjoyable... dense with fascinating examples.
بسیار لذت بخش... آکنده از مثال هایی شگفت انگیز.
Wall Street Journal Wall Street Journal

بخش هایی از کتاب کج رفتاری (لذت متن)
باید حرف هربرت سایمون را به خاطر داشته باشیم که عقلانیت انسان ها را نامحدود در نظر نمی گرفت. او می دانست که عقلانیت ما حد و مرز مشخصی دارد. حد و مرزهایی که گاه به علت نقص اطلاعات و گاه به علت ساختار مغز خود، در تصمیم گیری هایمان ظهور و بروز پیدا می کند. بسیاری از خطاهای شناختی، در رفتارهای اقتصادی انسان هم مصداق پیدا می کنند.

این واقعیت که ما «حساسیت نزولی» را در تغییرات فاصله گیرنده از وضع موجود تجربه می کنیم، صفت انسانی دیگری را نشان می دهد که از اولین یافته های روانشناسی و معروف «قانون وبر-فشنر» است. قانون وبر-فنشر می گوید: «کمترین تفاوت قابل توجه» در هر متغیری، نسبتی از عظمت آن متغیر است.

آنچه علم اقتصاد کلاسیک به عنوان رفتار انسان اقتصادی پیش بینی و مطرح می کند، در دنیای واقعی چندان مصداق ندارد. اگر مبنای پیش بینی رفتار انسان ها را مدل های رایج اقتصادی در نظر بگیرید، باید بپذیریم که انسان ها عموما گرفتار کج رفتاری هستند.