کتاب اخبار

The News
(راهنمای کاربر)

  • 10 % تخفیف
    قیمت : 32,000 | 28,800 تومان

  • موجود
  • انتشارات: ققنوس ققنوس
    نویسنده:
مشخصات کتاب اخبار
مترجم :
شابک : 978-6002784841
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 254
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 6 اسفند

معرفی کتاب اخبار اثر آلن دوباتن

خبر چه بر سر مغز، روان و دیدگاه ما می آورد؟ ما روزانه ساعت های زیادی را صرف سر زدن به اخبار می کنیم و بدون شک این خبر است که دیدگاه ما از واقعیت را شکل می دهد. وابستگی ما به خبر رو به فزونی است. پرداختن به خبر اولین کاری است که بعد از چشم باز کردن می کنیم، جالب اینکه آخرین کاری که قبل از به خواب رفتن انجام می دهیم نیز بررسی خبر است. با این همه تا پیش از این، به ندرت کتابی به تحلیل تأثیر خبر بر مخاطبان پرداخته است.
این کتاب با نگاهی فلسفی به اخبار جاری می کوشد در کاربران دیدگاهی انتقادی به شیوه ی تولید و مصرف خبر ایجاد کرده و نیز نشان دهد که در وضعیت آرمانی رسانه های خبری چگونه عملکردی باید داشته باشند. آنچه به جذابیت این کتاب می افزاید طیف وسیعی از اخبار است که از سیاست تا حوادث، اقتصاد تا سلبریتی ها، آب وهوا تا پاپاراتزی ها همه و همه را پوشش می دهد تا پاسخی به این سوالات بیابد که «ما از خبر چه می خواهیم؟» و «خبر چه سودی به حال ما دارد؟» بعد از خواندن این کتاب، به هیچ وجه نگاه ما به اخبار هنرمندان، رسوایی های سیاسی، اخبار پیچیده ی اقتصادی، شرایط جوی و تصادفات نگاه سابق نخواهد بود.

کتاب اخبار

آلن دوباتن
آلن دوباتن، زاده ی 20 دسامبر 1969، نویسنده ی سوییسی/انگلیسی است.دوباتن در زوریخ به دنیا آمد. پدرش که در مصر به دنیا آمده بود، به سوییس مهاجرت کرد و از موسسان یک شرکت سرمایه گذاری شد و بعد از آن، ثروت هنگفتی به دست آورد. او یک خواهر دارد و دوازده سال اول زندگی اش را در سوییس گذرانده است.دوباتن برای تحصیل، به مدرسه ای شبانه روزی در آکسفورد فرستاده شد و زبان انگلیسی را آموخت. او در رشته های تاریخ و فلسفه تحصیل کرد و مقطع دکتری را در رشته ی فلسفه ی فرانسه در دانشگاه هاروارد آغاز کرد اما به خاطر ن...