کتاب درسگفتارهای ادبیات روس

Lectures on Russian Literature
کد کتاب : 19179
مترجم :
شابک : 978-9644485756
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 560
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1981
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 25 مرداد

معرفی کتاب درسگفتارهای ادبیات روس اثر ولادیمیر ناباکوف

بعد از ترک تدریس در سال 1958، نابوکف تصمیم گرفت کتابی بر اساس درسگفتارهایش منتشر کند، اما هرگز این پروژه را آغاز نکرد. در دو کتابی که پیش رو دارید، درسگفتارهای او به همان شکل که در کلاس ارائه کرده بود حفظ شده اند.گذشته از این باید به فال نیک گرفت که می توان در این درسگفتارها شاهد پاسخ نویسنده ای بزرگ به شاهکارهای ادبی به چهار زبان بود، شایسته است که خود درسگفتارها در دسترس مخاطبانی گسترده تر قرار گیرند، چون راهنماهای ماندنی یه سوی هنر داستان نویسی هم هستند. نابوکف، که رویکرد به ادبیات بر اساس مکتب ها و جنبش ها را خوار می داشت و منتقدانی را که با ادبیات چون وسیله ای برای انتقال پیام های اجتماعی – سیاسی رفتار می کردند نکوهش می کرد، کوشید تا فاش کند که شاهکارها چطور به وجود می آیند.
درسگفتارهایی که در این دو جلد جمع آمده اند یادگار تدریس نابوکف در ولزلی و کرنل اند. چهار درسگفتار هم برای موارد خاص تهیه شده اند. برای راحتی خوانندگان، درسگفتارها را در دو جلد آورده ایم: 1- نویسندگان بریتانیایی، فرانسوی، و آلمانی 2- نویسندگان روس. (فردسن باوئرز)

کتاب درسگفتارهای ادبیات روس

ولادیمیر ناباکوف
ولادیمیر ولادیمیروویچ ناباکوف، زاده ی 22 آپریل 1899 و درگذشته ی 2 جولای 1977، نویسنده ی رمان، داستان کوتاه، مترجم و منتقد چندزبانه ی روسی/آمریکایی بود.ناباکوف در خانواده ای ثروتمند و برجسته در شهر سن پترزبورگ به دنیا آمد و دوران کودکی و جوانی خود را در همین شهر گذراند. او در دوران نوجوانی، اولین تلاش های ادبی جدی خود را به ثمر رساند و در سال 1916، اولین مجموعه ی شعر خود را منتشر کرد.ناباکوف پس از نقل مکان به انگلستان، به کالج ترینیتی کمبریج راه یافت و ابتدا به مطالعه ی جانورشناسی و سپس به تحص...