کتاب جهان و تاملات فیلسوف

گزیده هایی از نوشته های آرتور شوپنهاور
A Collection of Popular Essays

مشخصات کتاب جهان و تاملات فیلسوف
مترجم :
شابک : 978-964305953-8
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 266
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1976
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 23 مهر

معرفی کتاب جهان و تاملات فیلسوف اثر آرتور شوپنهاور

پانزده مقاله ای که از آثار شوپنهاور برگزیده شده و در این مجموعه گردآمده اند در دو بخش تنظیم شده اند. بخش اول طرحی اجمالی از کلیت نظام و بینش فلسفی شوپنهاور و دیدگاه های او در کتاب پرآوازه «جهان همچون اراده و تصور» و مسائلی چون عشق و رستگاری و جاودانگی و عبث بودن وجود به دست می دهد و در دفتر دوم نظرات فیلسوف درباره مضامینی چون نویسندگی و مطالعه و نبوغ و شیوه صحیح اندیشه ورزی آمده است.

در ابتدای کتاب جمله ای از شوپنهاور آمده است با این مضمون:

«زندگی پرسش دشواری است، من ترجیح می دهم آن را صرف تأمل بر خودش کنم»

محتوای کتاب پیرامون همین جمله ارائه شده است. شوپنهاور جهانی مملو از رنج را به تصویر می کشد و این تصویر را با چنان نثری ارائه می کند که او را تا مقام یکی از بزرگترین نثرنویسان آلمان ارتقا می دهد. نثرش خوش آهنگ و ساده و مفهوم است و بسیاری از عباراتش به قدری نغز و دل انگیز و عمیق است که می توان آن ها را بارها خواند و لذت برد و حتی به خاطر سپرد. بی پرده و به صراحت سخن می گوید و از متلک پرانی و تمسخر و بعضا حتی فحاشی نیز ابایی ندارد.

کتاب جهان و تاملات فیلسوف

آرتور شوپنهاور
آرتور شوپنهاور، زاده ی سال 1788 و درگذشته ی سال 1860، فیلسوفی آلمانی و یکی از بزرگترین اندیشمندان اروپا بود.شوپنهاور در شهر دانزیگ از پدری هلندی و مادری آلمانی به دنیا آمد. پدرش بازرگان بود اما او رغبتی به تجارت نداشت و به تحصیل علم بیشتر علاقه بود. شوپنهاور 17 سال بیشتر نداشت که پدرش خودکشی کرد و بعد از آن مادرش به وایمار رفت.او در دانشگاه ابتدا به تحصیل طب پرداخت، سپس به علوم طبیعی و بعد از آن، به فلسفه روی آورد. شوپنهاور در سال 1813 با نوشتن رساله ای درباره ی فلسفه از دانشگاه ینا، مدرک دکت...