کتاب در مسیر ناآزادی

The Road to Unfreedom

مشخصات کتاب در مسیر ناآزادی
مترجم :
شابک : 978-6002534491
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 416
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

نامزد جایزه لیونل گلبر سال 2019

نامزد جایزه ترجمان نگاه کرکوس سال 2018

معرفی کتاب در مسیر ناآزادی اثر تیموتی اسنایدر

تیموتی دی. اسنایدر متولد ١٩۶٩، نویسنده و مورخ آمریکایی است. تخصص وی در زمینه تاریخ اروپای شرقی و مرکزی، و تاریخ هولوکاست است. او استاد تاریخ دانشگاه ییل و عضو دائمی موسسه علوم انسانی در وین اتریش است. اســنایدر کتاب های مطرح و مهمی را دربارۀ تاریخ اروپا به رشته تحریر درآورده، از جمله کتاب خودکامگی (٢٠١٧) که جزو کتاب های پرفروش بود و زمین سیاه: هولوکاست در حکم تاریخ و هشدار (٢٠١۵).
در مسیر ناآزادی: روسیه، اروپا، آمریکا جدیدترین کتاب تیموتی اسنایدر است که در آوریل ٢٠١٨ انتشار یافته است. این کتاب تلاش های روسیه برای نفوذ به دموکراسی های غربی را مورد تحقیق و بررسی قرار می دهد. اسنایدر در این کتاب به ما می گوید روسیه در غرب چگونه نقش آفرینی می کند و حوادث و تحولات آن اثر می گذارد.
کتاب در مسیر ناآزادی، که اثری قدرتمند و بی مانند در بررسی تاریخ معاصر است، بر پایه تحقیقات گسترده و گزارش شخصی اسنایدر بنا شده، که پا را از تیترهای خبری فراتر می گذارد و ذات حقیقی تهدید به دموکراسی و قانون را فاش می کند. برای درک این چالش، باید فضیلت های سیاسی بنیادین را که عرف ارائه می دهد ببینیم و حتی آنها را بازســازی کنیم تا بتوانیم آینده را بسازیم.
اسنایدر ما را در مقابل انتخاب هایی قرار می دهد برابری یا الیگارشــی، فردگرایی یا توتالیتاریسم، حقیقت یا دروغ تا درک ما را از زندگی به چالش بکشد تا اینکه در این دنیای پر از شک و تردید راهی روبه جلو، رو به آینده پیدا کنیم.

کتاب در مسیر ناآزادی

تیموتی اسنایدر
تیموتی دیوید اسنایدر، زاده ی 18 آگوست 1969، نویسنده و تاریخ نگار آمریکایی است.اسنایدر در جنوب غربی اوهایو به دنیا آمد. او در دانشگاه براون در رشته های تاریخ و علوم سیاسی تحصیل کرد و در سال 1997، دکترای خود را در رشته ی تاریخ مدرن از دانشگاه آکسفورد گرفت.اسنایدر، استاد تاریخ دانشگاه ییل و عضو ثابت انستیتوی علوم انسانی وین است. او همچنین در شورای روابط خارجی ایالات متحده عضویت دارد.