کتاب از کاپ تا کیپ

Kapp To Cape - Never Look Back
سفر به آخر دنیا

مشخصات کتاب از کاپ تا کیپ
مترجم :
شابک : 978-6004900287
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 416
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب از کاپ تا کیپ اثر رضا پاکروان

رضا پاکروان زندگی راحت و آسودهٔ لندن را رها می کند و با دوستش استیو از نورکاپ در شمالی ترین نقطۀ اروپا به راه می افتد تا ۱۷۷۰۰ کیلومتر را به کیپ تاون در آن سوی کرۀ زمین رکاب بزند. سفر بی پشتیبان آن دو برای طی مسافت و دستیابی به رکورد جهانی صدروزه به مسابقه با زمان تبدیل می شود. این سفر مهیج و زورآزمایی طاقت سوز با زمین و جاده های ناهموار، آب وهوای خشن و مالاریا، مسمومیت غذایی و گرمازدگی، آن ها را با برخی از مسحورکننده ترین، به یادماندنی ترین و متغیرترین مناطق جهان روبه رو می سازد. این داستانی عمیقا فردی از رسالت مردی است برای خلق یک زندگی بهتر و معنی دارتر، و روایتی جالب و گیرا از سفری حماسی که او برای دست یابی به هدف در پیش گرفت.

از کاپ تا کیپ روایت رکاب زنی شگفت انگیز جهانگردی است که با هدف کمک به کودکان ماداگاسکاری حاضر می شود این مسیر پرمخاطره را به سرانجام برساند. این کتاب روایت نویسنده از روزهایی است که گاه دشواری جاده ها، آب و هوای نامساعد و وضعیت ناامن بعضی کشورها ادامه سفرش را غیر ممکن می کرد، اما همیشه امیدی کوچک باعث می شد، وی مصمم تر از قبل به راهش ادامه دهد. مطالعه این کتاب را به همه علاقه مندان به سفر و جهانگردی پیشنهاد می کنم.

کتاب از کاپ تا کیپ

رضا پاکروان
رضا پاکروان ایرانگرد و جهانگرد و فیلمساز ایرانی است که در سال ۲۰۱۱ باعبور از صحرای بزرگ آفریقا نام خود را وارد گینس کرد.
قسمت هایی از کتاب از کاپ تا کیپ (لذت متن)
ماداگسکار به رویاهای من رخنه کرد. وقتی از خواب بیدار می شدم، در آن لحظات تار و نامشخص پیش از بیداری و برقراری واقعیت، به نظرم می رسید که هنوز آنجا هستم و الان صدای آوازهای دسته جمعی صبحگاهی بچه ها بلند می شود. بعد از اینکه ذهنم باز می شد متوجه می شدم روزی در پیش دارم که به جای درس های زبان مالاگاشی و خوابیدن روی زمین، تشکیل شده از صفحه گسترده و قرارهای شغلی، دلم می خواست دوباره می خوابیدم تا یک بار دیگر آن لحظه را تجربه می کردم.

ما هر روز امیدوار بودیم که مسیرمان را تا غروب تکمیل کنیم اما به نظر می رسید که آرزویی بیش نبود. در عوض برای اینکه به هدف های روزانه مان دست پیدا کنیم، شب ها رکاب می زدیم و گاهی تا صبح روز بعد، و آن وقت توقف می کردیم. این شب روی تأثیر مخربی بر روز بعد داشت: هر چه بیشتر تا دیروقت شب رکاب می زدیم، صبح دیرتر از خواب بیدار می شدیم و دیرتر به راه می افتادیم و شب بعد برای جبران رکاب زدن دیرتر به پایان می رسید.

بیشتر لذت سفر از برنامه ریزی ناشی می شود، از پیش بینی چیزی که فرد تازه از راه رسیده ممکن است انتخاب کند، از چیزی که می شود دید و تجربه کرد و پیشاپیش دوست داشت. متأسفانه، لذت بررسی درونی گاهی مواقع واقعیت مکان ها را تحت الشعاع قرار می دهد: تابلو نقاشی کوچک تر از آنچه تصور می کردم بود؛ آب دریا سردتر از آن چیزی بود که به من گفته بودند؛ مسافرخانه و نوشیدنی و غذای کنار خیابان خیلی گران تر از آن چیزی بود که در کتاب نوشته شده بود؛ مردم آن قدر که همه فکر می کنند مهربان نبودند و مناظری که در کامپیوتر دیده بودم بسیار بهتر از آنچه دیدم، بودند.