کتاب ده روز با داعش

Ten Days in the Islamic State
(از درون دولت اسلامی)
کد کتاب : 19507
مترجم :

شابک : 978-6007642658
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 336
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 14
زودترین زمان ارسال : 4 اردیبهشت

معرفی کتاب ده روز با داعش اثر یورگن تودنهوفر

ده روز با داعش کتابی است بسیار خواندنی، جذاب، دقیق و موشکافانه. این کتاب، شرح سفر جسورانه ی ده روزه ی یورگن تودنهوفر روزنامه نگار آلمانی است به همراه پسرش و یکی دیگر از دوستان وی به قلمرو دولت اسلامی یا داعش. او در فصل های ده گانه ی این کتاب، مقدمات و ماجراهای پیش از سفر، شرح عینی ده روز اقامت و نیز پایان سفرشان را به دقت، بازگو می کند. نویسنده نه فقط در میان مردم و خوانندگان آگاهش در جهان غرب، روزنامه نگاری سرشناس، حقیقت گو و منصف شناخته می شود؛ بلکه در دنیای اسلام هم تصویری مقبول و محترم دارد؛ زیرا گزارش های او تا به امروز منصفانه و خالی از غرض های شخصی و استعمارگرانه بوده است. در عوض، نویسنده ی این دفتر از سوی رسانه های سرمایه داری غرب با القاب دهان پرکنی همچون خیانت کار یا خائن به تمدن غرب، عضوی خطرناک، دوست دیکتاتورها، دوست بغدادی و... به کرّات مورد استقبال شایان قرار گرفته است! اما این خبرنگار جسور بی اعتنا به این بی انصافی ها همچنان به کار خویش ادامه می دهد. او تاکنون به بیشتر مناطق خبرخیز و بحرانی سفر کرده است. او در کشورهای لیبی، افغانستان، لبنان، عراق، سوریه، یمن و مناطق دیگر با نام­آشنایان بسیاری در عرصه ی سیاست دیدار کرده و شرح این دیدارها را به تفصیل بیان کرده است.

کتاب ده روز با داعش

یورگن تودنهوفر
یورگن تودنهوفر (زاده ۱۲ نوامبر ۱۹۴۰ در اوفنبورگ، بادن-وورتمبرگ آلمان) سیاستمدار، روزنامه‌نگار و نویسنده آلمانی است.وی دانش‌آموخته رشته حقوق است. وی در سال ۱۹۶۹ میلادی مدرک دکتری در رشته حقوق گرفت و از سال ۱۹۷۲ به عنوان قاضی مشغول به کار است. وی در سال ۱۹۷۰ میلادی به عضویت اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان درآمد و از ۱۳ دسامبر ۱۹۷۲ تا ۱۳ دسامبر ۱۹۹۰ و برای پنج دوره در بوندستاگ عضویت داشت.وی تنها خبرنگار خارجی است که به سرزمین‌های تحت سیطره داعش سفر کرده و بازگشته است. او ماه‌ها ب...
قسمت هایی از کتاب ده روز با داعش (لذت متن)
این گروه گزارشی 33 صفحه ای درباره ی داعش منتشر کرده که من آن را خوانده ام. خیلی جالب است. آن ها باید اطلاعات جزئی بسیاری داشته باشند. خیلی از مطالبی که نوشته اند با آنچه شما به من گفتید مطابقت دارد. در پایان نوشته اند که در عصر جدید، پدیده ای مشابه دولت اسلامی وجود نداشته است. این را سازمانی نوشته است که مستقیم برای دولت آمریکا گزارش می نویسد. آن ها اغلب ماموریت های خود را از دولت ایالات متحده دریافت می کنند. به نظر من جالب است.

و اما سوالی کاملا متفاوت: آیا خلیفه هنوز زنده است؟ از قرار معلوم به کاروانش در عراق حمله شده است. باید به شدت مورد اصابت قرار گرفته باشد. هنوز زنده است. زخمی؟ نه زخمی هم نشده. اگر اخبار عراق را دنبال کنید متوجه می شوید که همیشه دروغ می گویند. این هم یک خبر احمقانه دیگر است. کدام یک از رهبران داعش با کاروان و تازه از محل پست بازرسی عراق رفت و آمد می کنند؟ عجیب است که دولت آمریکا یا به عبارت دیگر رسانه های آمریکا دنباله ی چنین خبری را می گیرند. معمولا خود را درگیر چنین مسائلی نمی کنند.