کتاب تروریست خوب

The Good Terrorist
کد کتاب : 197
مترجم :
شابک : 978-964-191-021-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 498
سال انتشار شمسی : 1389
سال انتشار میلادی : 1985
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2007

معرفی کتاب تروریست خوب اثر دوریس لسینگ

رمان تروریست خوب، داستان زنی به نام آلیس ملینگز را روایت می کند که خانه اش را به مقر گروهی تندرو تبدیل کرده است که نقشه ی پیوستن به ارتش جمهوری خواه ایرلند را در سر می پرورانند. همزمان با تلاش آلیس برای حل و فصل تضاد بین ایدئولوژی و زندگی مرفه و بورژوای خود، همراهانش در مسیر کوشش برای ایجاد تغییرات اجتماعی علیه خودکامگی و سرمایه داری با چالش های غیرمنتظره ای روبه رو می شوند. نویسنده ی این اثر، دوریس لسینگ، با نشان دادن نقاط برخورد مسائل شخصی و سیاسی، موفق به خلق تصویری هیجان انگیز از قانون مداری و سرکشی شده است. تمرکز اصلی تروریست خوب بر آسیب شناسی داشتن ایمانی مطلق به یک ایدئولوژی است،این که چگونه شخصی مهربان مانند آلیس، چشم خود را بر روی خشونت های بی دلیل بسته و منفعلانه آن را می پذیرد. کتاب تلویحا به این نکته اشاره دارد که انتخاب های سیاسی افراد جامعه با اراده ی خود آن ها شکل نمی گیرد بلکه کنترل شده و تحت فرمان است. آلیس، شخصیت بسیار پیچیده ای داشته و داستانش، تصویری روان شناسانه و واقعیت گرایانه از ذهن بشر است و موفقیتی بزرگ برای نویسنده به حساب می آید. رمان تروریست خوب، به عنوان پژوهشی شاخص در حوزه ی انگیزه های سیاسی، در اختیار طرفداران بی شمار دوریس لسینگ قرار گرفته است.

کتاب تروریست خوب

دوریس لسینگ
دوریس می لسینگ، زاده ی ۲۲ اکتبر ۱۹۱۹ و درگذشته ی ۱۷ نوامبر ۲۰۱۳، نویسنده ی صوفی و فمینیست انگلیسی و برنده ی جایزه ی ادبیات نوبل در سال ۲۰۰۷ میلادی بود. او یازدهمین زن برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات و مسن ترین برنده ی این جایزه (هنگام دریافت) بود.دوریس لسینگ از پدر و مادر انگلیسی در سال ۱۹۱۹ در کرمانشاه، ایران زاده شد. پدرش، آلفرد تیلور که در جنگ جهانی اول معلول شده بود، کارمند بانک شاهنشاهی ایران و مادرش امیلی ماد تیلور، پرستار بود.در سن ۱۵ سالگی لسینگ خانه را ترک کرد و به عنوان یک پرستار بچه مش...
نکوداشت های کتاب تروریست خوب
A work of strong and scrupulous realism.
اثری با رئالیسمی مستحکم و دقیق.
Washington Post Book World Washington Post Book World

Engrossing.
هیجان انگیز.
Newsweek Newsweek

Powerful, effective, and page-turningly suspenseful.
قدرتمند، تأثیرگذار و بسیار پرتعلیق.
Christian Science Monitor Christian Science Monitor

قسمت هایی از کتاب تروریست خوب (لذت متن)
آن بالا، طبقه ای از افراد وجود دارد که همه چیز را کنترل می کنند. اما ما... ما فقط یک مشت رعیت هستیم. ما نمی دانیم که ماجرا از چه قرار است و کاری هم از دستمان برنمی آید.

آلیس حداقل زمانی که کمک می کرد، این حس به سراغش نمی آمد که انگار موجود کوچکی بود که بر قله ی موجی بلند قرار دارد و با ترس و ناامیدی مادرش را صدا می زند؛ مادری که خیلی بی تفاوت در ساحل ایستاده است و به او توجه نمی کند.

بله، آلیس می دانست که چیزها را فراموش می کند، اما نمی دانست چگونه و چند وقت یک بار.