کتاب کارل مارکس

Karl Marx

مشخصات کتاب کارل مارکس
مترجم :
شابک : 978-9649971704
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 368
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1996
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 24 فروردین

معرفی کتاب کارل مارکس اثر آیزایا برلین

کتاب کارل مارکس اولین کتاب آیزایا برلین است. او این کتاب را در سی سالگی نوشت و در آن به طور جامعه و کامل به زندگی و اندیشه ی مارکس پرداخته است.
آیزایا برلین، نویسنده ی روسی-بریتانیایی کتاب کارل مارکس، علاوه بر شرح جامع و کامل زندگی مارکس؛ نظر شخصی خودش را هم درباره ی نظریات مارکس بیان کرده است. او نظام فکری مارکس را نقد می کند و در کتاب های دیگرش بیشتر از نظام فکری لیبرالیسم دفاع می کند.
مجله ی «مهرنامه» در مقاله ای کتاب آیزایا برلین را جز ده کتاب برتر برای مطالعه ی مارکس معرفی کرده است :« مارکس برلین چهره ی جالبی است، زیرا از سویی ثمره نهضت روشنگری است اما از سوی دیگر نتیجه شورش رمانتیک علیه نهضت روشنگری. از سویی مانند روشنگران به پیشرفت اعتقاد داشت اما از سوی دیگر مانند منتقدان آنان مسیر این پیشرفت را منحصرا معقول نمی دید.»

کتاب کارل مارکس

آیزایا برلین
آیزایا برلین (۶ ژوئن ۱۹۰۹ – ۵ نوامبر ۱۹۹۷) فیلسوف سیاسی، اندیشه‌نگار و نظریه‌پرداز سیاسی و استاد دانشگاه و جستارنویسی بریتانیایی بود. آوازه‌اش در بیشتر عمر مرهون دفاع از لیبرالیسم، گفتگوهای مهم و درخشان، حمله به تحجر، تعصب و تندروی سیاسی و نوشته‌های قابل فهم در زمینهٔ تاریخ اندیشه‌هاست.وی در خانواده‌ای متمول و یهودی در ریگا پایتخت لتونی، (در آن زمان لتونی جزء روسیه بود) به‌دنیا آمد. پدرش مندل برلین، تاجر ثروت‌مند چوب بود. خانوادهٔ برلین در ۱۹۱۵ به...