کتاب دروازه ی اوبلیسک

The Obelisk Gate
زمین شکسته 2
کد کتاب : 20307
مترجم :
شابک : 978-6001825781
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 415
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 آبان

برنده جایزه هوگو سال 2017

نامزد جایزه نبولا سال 2016

نامزد جایزه لوکس سال 2017

نامزد جایزه ی بهترین داستان فانتزی جهان سال 2017

معرفی کتاب دروازه ی اوبلیسک اثر ان کی جمیسین

جلد دوم از مجموعه داستان های "زمین شکسته" با عنوان "دروازه ی اوبلیسک" اثری است در ژانر فانتزی به قلم "ان کی جمیسین" که برنده ی جوایز متعددی شده است.
این راهی است که جهان برای آخرین بار در آن به پایان می رسد.
با پایان یافتن تمدن در شب طولانی سرد ، فصل پایان ها تاریک تر و تاریک تر می شود. دیوانه ای جهان شکن و منجی با یک مأموریت بازگشته است: آموزش جانشین خود ، تا بدین ترتیب سرنوشت را برای همیشه مهر و موم کند.
داستان با یک دختر گمشده ، که توسط دشمن پیدا شده است و با "دروازه ی اوبلیسک" ادامه می یابد و سرانجام جواب های رموز قدیمی، همگرا می شوند. سکون دیواری است که در برابر جریان سنت ایستاده است ، جرقه امیدی که مدت ها در زیر خاکستر حجیم دفن شده است و این دیوار به این راحتی ها شکسته نخواهد شد.
"دروازه ی اوبلیسک" به قلم "ان کی جمیسین" حجم زیادی ندارد، اما قطعا کتابی نیست که بتوانید قبل از خواب بخوانید. چرا که ذهن شما را آنقدر مشغول می کند که خواب از سرتان خواهد پرید! "ان کی جمیسین" استاد خلق شخصیت های واقع گرایانه ، لایه لایه و روابط پویا و پیچیده ی خانوادگی است. شخصیت ها و روابط پیچیده ی مجموعه ی "زمین شکسته" در زمره ی مواردی است که مدت ها پس از پایان این مجموعه به آن فکر خواهید کرد.
فضا سازی و مفاهیمی که "ان کی جمیسین" برای جهان این قصه خلق کرده نیز قابل ستایش است و هر چند هنوز مطالب زیادی هست که در کتاب های بعدی به آن پرداخته شود، "دروازه ی اوبلیسک" درصد قابل قبولی از سوالات خوانندگان را پاسخ می دهد.

کتاب دروازه ی اوبلیسک

ان کی جمیسین
ان. کی جمیسین (N. K. Jemisin؛ زادهٔ ۱۹ سپتامبر ۱۹۷۲) رمان‌نویس، روان‌شناس، مشاوره شغلی اهل ایالات متحده آمریکا است. وی همچنین برندهٔ جوایزی همچون جایزه نبیولا برای بهترین رمان و جایزه ادبی هوگو برای بهترین رمان شده‌ است. او اولین سیاهپوستی است که جایزه هوگو را دریافت کرده‌است.نورا کی. جمیسین در آیووا سیتی، آیووا زاده شد و شهرهای نیویورک و موبیل، آلاباما رشد یافت. از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۴ در دانشگاه تولین تحصیل کرد و موفق به اخذ درجه کارشناسی در رشته روان‌شناسی گردید. وی بر...
نکوداشت های کتاب دروازه ی اوبلیسک
Exceptional.
استثنایی.
Library Journal Library Journal

Stunning, again.
باز هم خیره کننده.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Jemisin builds off of the strong foundation laid in The Fifth Season ... an interesting new series.
جمیسین اکنون ستونی در ژانر داستانهای افسانه ای است ، به طرز نفس گیری تخیلی و روایتی جسورانه دارد.
Entertainment Weekly Entertainment Weekly

Beyond the meticulous pacing, the thorough character work, and the staggering ambition and revelations of the narration, Jemisin is telling a story of our present, our failures, our actions in the face of repeated trauma, our responses to the heat and pressure of our times. Her accomplishment in this series is tremendous. It pole-vaults over the expectations I had for what epic fantasy should be and stands in magnificent testimony to what it could be.
فرای پیمایش دقیق ، شخصیت پردازی تمام و کمال ، و جاه طلبی و الهامات حیرت انگیز حین روایت ، جمیسین داستانی از زمان حال ، شکست ها ، اقدامات ما در برابر ضربه های مکرر و واکنش هایمان به تنش و فشار را روایت می کند.موفقیت او در این مجموعه فوق العاده است. این فرای انتظاراتی است که می توان از ژانر تخیلی حماسی داشت و گواه باشکوهی است از آنچه می تواند باشد.
NPR NPR

قسمت هایی از کتاب دروازه ی اوبلیسک (لذت متن)