کتاب به بازیگری احترام بگذارید

Respect for Acting
کد کتاب : 20331
مترجم :
شابک : 978-6003264663
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 242
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1973
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 29 فروردین

معرفی کتاب به بازیگری احترام بگذارید اثر اوتا هاگن

حتمامی دانید که خانم هاگن، مالکیت قطعی کتاب به بازیگری احترام بگذارید را رد می کند. زمانی که این کتاب را نوشت، سفرش به دور کشور را آغاز کرده و از کلاس های بازیگری متعددی که تکنیکش در آن ها تدریس می شد دیدن کرد. اما از چیزی که در کلاس ها جریان داشت، بسیار وحشت می کرد و از مربی ها می پرسید: "چرا بازیگرانتان این کارها را انجام می دهند؟" و پاسخی که غالبا می شنید این بود: "آن ها دارند تمرینات شما را انجام می دهند!" به همین دلیل خانم هاگن کتاب دیگری با نام چالش بازیگر نوشت که در آن به جزئیات بیشتری اشاره کرد و سعی کرد در توضیحاتش، وضوح بیشتری داشته باشد. کتابی که قطعا باید همراه با این کتاب خوانده شود. او امیدوار بود که کتاب جدیدش جایگزین کتاب به بازیگری احترام بگذارید شود اما چنین اتفاقی نیفتاد. من معتقدم این کتاب به این دلیل از بین نرفت که اولین و نبوغ آمیزترین انگیزه های جدی او را در آموزش وپرورش بازیگر نشان می داد که اوتای عزیز ما، عمیقا به آن عشق می ورزید.
در این کتاب شما صدای خانم هاگن را خواهید شنید و می توانید متوجه شوید که او چه کسی بوده است. او از ما بازیگران می خواست به خودمان و کارمان احترام بیشتری بگذاریم و هیچ گاه به بازیگری به عنوان کاری ساده، سطحی و دم دستی نگاه نکنیم. در حقیقت او از ما می خواست هیچ گاه دست از آموزش و تمرین برنداریم و به اکتشاف بی پایانمان ادامه دهیم. هرچه عمیق تر کندوکاو کنیم، بالا و بالاتر می رویم و در اجراهایمان، در صحنه هایمان، در شغل و زندگیمان به مقاصد بلندتری خواهیم رسید. به بازیگری احترام بگذارید فقط یک کتاب طولانی نیست، اگر خوش شانس باشید می توانید در باقی زندگی تان، از آموزه های این کتاب استفاده کنید.

کتاب به بازیگری احترام بگذارید

اوتا هاگن
یوتا هیگن (Uta Hagen؛ ۱۲ ژوئن ۱۹۱۹ – ۱۴ ژانویه ۲۰۰۴) یک بازیگر سینما، و هنرپیشه اهل آلمان بود. وی بین سال‌های ۱۹۳۷ تا ۲۰۰۱ میلادی فعالیت می‌کرد.او نقش مارتا در پریمرا در سال 1962 در برادوی "چه کسی می ترسد از ویرجینیا وولف" است؟ توسط ادوارد آلبی ، که او را "یک بازیگر عمیقاً راستگو" نامید، را دشات. از آنجا که هاگن در لیست سیاه هالیوود قرار داشت، تا حدودی به دلیل ارتباط با پل رابرسون، فرصت های فیلم او کم شد و او کار خود را در تئاتر نیویورک متمرکز کرد.