کتاب به بازیگری احترام بگذارید

Respect for Acting
کد کتاب : 20331
مترجم :
شابک : 978-6003264663
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 242
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1973
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 20 خرداد

معرفی کتاب به بازیگری احترام بگذارید اثر اوتا هاگن

سالها از اوتا هاگن خواسته شد که کتابی بنویسد. سرانجام او این کار را کرد ، و این هم اینجاست: کتاب «به بازیگری احترام بگذارید». احترام به بازیگری کتابی است برای افرادی که به تماشاخانه، بازیگران و تماشاگرانی که شاهد رخ دادن حقیقت در یک فرآیند خلاقانه هستند، علاقه دارند.

نظر یکی از خوانندگان را در اینجا می‌تواند بیش از هر لفاظی دیگری، کیفیت منحصربفرد اموزه های این کتاب را نشان بدهد.
"من هرگز کتاب بازیگری با چنین عمق و بینشی را که به این صراحت و درخشندگی نوشته شده باشد، نخوانده ام. اوتا هاگن چیزی را نوشته است که من دائما از آن به عنوان "کتاب مقدس" یاد می کنم. به عنوان یک بازیگر ، می توانید صدها کتاب در مورد تکنیک و تمرینات بخوانید ، اما بازیگری هنر فردیت است. این کتاب لزوما به معنای سنتی تکنیک محور نیست ، بلکه چارچوبی را ارائه می دهد که بازیگر می تواند بر اساس آن "کیسه ترفندها" خود را بسازد و آن‌را پر کند.من این را به همه هنرجویان هنر بازیگری توصیه می کنم."

هاگن در این کتاب یک روش آزمایش شده و واقعی را برای بازیگری ارائه می دهد. این روش برای هر کسی که به دنبال شروع بازیگری است، بسیار عالی است. هدف این کتاب این است که بازیگر بتواند به وسیله بینش ارائه شده در این نوشتار، در حین نمایش کنش‌هایی معتبر و ارگانیک را از خود ارائه دهد. این کتاب در مورد کلمات نیست ، در مورد کنش است.

کتاب به بازیگری احترام بگذارید

اوتا هاگن
یوتا هیگن (Uta Hagen؛ ۱۲ ژوئن ۱۹۱۹ – ۱۴ ژانویه ۲۰۰۴) یک بازیگر سینما، و هنرپیشه اهل آلمان بود. وی بین سال‌های ۱۹۳۷ تا ۲۰۰۱ میلادی فعالیت می‌کرد.او نقش مارتا در پریمرا در سال 1962 در برادوی "چه کسی می ترسد از ویرجینیا وولف" است؟ توسط ادوارد آلبی ، که او را "یک بازیگر عمیقاً راستگو" نامید، را دشات. از آنجا که هاگن در لیست سیاه هالیوود قرار داشت، تا حدودی به دلیل ارتباط با پل رابرسون، فرصت های فیلم او کم شد و او کار خود را در تئاتر نیویورک متمرکز کرد.