مجرمان را بیاورید

Bring Up the Bodies

مشخصات کتاب مجرمان را بیاورید
مترجم :
شابک :978-600182101-1
قطع :رقعی
تعداد صفحه :544
سال انتشار شمسی :1392
سال انتشار میلادی :2012
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :30 مرداد

برنده ی جایزه ی بوکر سال 2012

و همچنین برنده ی جوایز کاستا بوک و Audie سال 2012

نامزد دریافت چندین جایزه ی ادبی دیگر

معرفی کتاب مجرمان را بیاورید اثر هیلاری مانتل | ایران کتاب

یلاری مانتل روایتی از دوران پرآشوب ا ما اثرگذار بر آینده بریتانیا و اروپا در قرن شانزدهم را به دست داده است. بخش اول این رمان با نام تالار گرگ که جایزه من بوکر را دریافت کرده توسط کتابسرای تندیس انتشار یافت و با پذیرش اهل نظر استقبال شد. مجرمان را بیاورید در واقع ادامه آن رمان از دوران پرحادثه هنری هشتم است و مانتل می گوید شاید تا چند کتاب دیگر ادامه یابد.

دوران هنری هشتم دوره بسیار متلاطم و پرحادثه ای برای بریتانیا به شمار می آید که اطلاع از آنها برای نسل جوان و حتی افراد بزرگسال خالی از لطف نیست، این کتاب هم حوادث و دغدغه های مردم این دوره را به خوبی بیان می کند. مانتل، در این کتاب تلاش کرده علاوه بر روایت یک داستان جذاب تاریخی، موضوعاتی مانند شیوه امرار معاش مردم، آداب و سنن مردم در قرن شانزدهم را نیز به تصویر بکشد.

دسیسه هایی که توسط درباریان در دربار هنری هشتم رخ می دهد، زندگی اطرافیان و نزدیکان شاه و داستان هایی که در دل این موضوع رخ می دهد نیز از دیگر موضوعاتی است که در این کتاب به آن اشاره شده است.
این کتاب همچنین از زندگی هنری هشتم اطلاعات جذابی به مخاطبان می دهد، این که او آدم هوسبازی بوده و زندگی اجتماعی سرگرم کننده و جالبی داشته اما در عین حال فردی بیرحم بوده که خشونت فراوانی داشته است.
همچنین جنبه های زندگی اجتماعی مردم آن دوران نیز در این کتاب به آن پرداخته شده است. خرافه هایی که در میان مردم آن دوران رواج داشته و زندگی بسیار مجلل کشیشان و وضع اداره کلیساها نیز در کتاب توضیح داده شده است.

کتاب مجرمان را بیاورید

هیلاری مانتل
هیلاری مری مانتل، زاده ی 6 ژوئیه ی 1952، نویسنده و منتقد ادبی انگلیسی است. در سال ۲۰۰۹ میلادی، کتاب وی به نام تالار گرگ ، برنده ی جایزه ی ادبی من بوکر شد. وی از دانش آموختگان دانشگاه شفیلد است.روزنامه ی بریتانیایی گاردین، هیلاری مانتل را «یکی از برجسته ترین نویسندگان زنده و معاصر بریتانیا» معرفی کرده است.