گرگ بیابان

Steppenwolf

مشخصات کتاب گرگ بیابان
مترجم :قاسم کبیری
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964320271-2
تعداد صفحه :384
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1927
سری چاپ :10
زودترین زمان ارسال :17 فروردین

معرفی کتاب گرگ بیابان اثر هرمان هسه | ایران کتاب

اتفاقات روزهای آغازین رمان؛ «هاری هالر» روشنفکر و هنرمندی خسته و دردمند و تنها و گوشه گیر و نا سازگار با محیط خود را؛ تا مرز خودکشی می کشاند. یک روز غروب به علت حمله گرگ منشانه اش به یک استاد نه چندان سرشناس عرفان شرق دچار شرم زدگی می شود.تصمیم به خودکشی می گیرد اما مرگ به وحشتش می اندازد. با حالتی مست سکندری خوران وارد میخانه ای می شود و با زن بدکاره عاقل و عجیبی به نام هرمینه روبرو می شود که با سرزنش هایش او را از حالت هیستریک بیرون می آورد. هاری دست به اصلاح خود می زند. روشن می شود که تهوع انتحار آمیزش؛ شبیه حالت سیذارتا؛ علامتی است بر پایان یک نوع شخصیت. شخصیت شیزوفرنیک مفلوج «گرگ بیابانی» و شروع شخصیت دیگری که با وضوح بیشتر اتحاد درونی و هماهنگی او را با دنیا می بیند.
هاری هالر در این رمان باید با موجودی گرگ صفت در درون خود سازگار شده و آن را تحمل می کند. او پی می برد که خوب و بد دروجود و نهاد انسان خلق شده و انسان ها همواره با این دو ویژگی زندگی می کنند. در جایی می گوید: «زندگی جز مصالحه چیز دیگری نیست».

کتاب گرگ بیابان

قسمت هایی از کتاب گرگ بیابان (لذت متن)
هاری وضعش از قرار دیگر بود گرگ و انسان با یکدیگر سازگاری نداشتند و خیلی به بندرت به کمک هم می شتافتند بلکه خصومت دائمی و دشمنی صلبی و بطنی با یکدیگر می ورزیدند و هریک به کوری چشم دیگری زندگی می کرد و هرگاه دو جزء و دو چیز در روحی واحد بخون یکدیگر تشنه باشند آنوقت دیگر گند آن زندگی در می آید