کتاب ماجراهای فلسفه

Adventures in philosophy
گفتگوها ، سمپوزیومها و مباحث ویل دورانت

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 52,500 | 44,625 تومان

  • موجود
  • انتشارات: علم علم
    نویسنده:
مشخصات کتاب ماجراهای فلسفه
مترجم :
شابک : 978-964224728-8
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 280
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 17 آذر

معرفی کتاب ماجراهای فلسفه اثر ویل دورانت

زمانی ویل دورانت شکوه کرده بود که دیگر کسی فلسفه را دوست ندارد؛ زیرا فلسفه روح ماجراجویی خود را از دست داده است. این کتاب تلاش او برای بازیابی این روح است. مباحثی در زمینه ی معنای زندگی، سیاست، تاریخ، و ماهیت بشری که همه از سوی دورانت وبرخی از متفکران برجسته ی قرن بیستم بررسی می شود .

کتاب ماجراهای فلسفه

ویل دورانت
ویلیام جیمز دورانت، فیلسوف، تاریخنگار و نویسندهٔ آمریکایی بود.مهم ترین اثر او تاریخ تمدن، مجموعه کتابی ۱۱ جلدی است که با همکاری آریل دورانت، همسرش نوشته است. وی در این کتاب توانسته است با استفاده از آثار مورخان دیگر (از هرودوت تا آرنولد توین بی)، که از ابتدای تاریخ مکتوب بشر تا کنون زیسته اند، مکتب نوینی از تاریخ نگاری را به وجود آورد.برخلاف دیگر تاریخ نگاران، که تنها تمرکزشان بر روی وقایع تاریخی و سیر تمدن بشری بود، وی در اثر خود به عوامل تمدن ساز در طول تاریخ نیز توجه می کند. در این باره نق...
دسته بندی های کتاب ماجراهای فلسفه
نکوداشت های کتاب ماجراهای فلسفه
کتاب حاضر، در واقع مقدمه ای شگفت بر بنیادی ترین و لذت بخش ترین اشکال فلسفه و هم وسیله ای برای دیدن برخی از بزرگ ترین متفکران قرن بیستم است که در عمل حیاتی ترین موضوعات وجود انسانی را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

قسمت هایی از کتاب ماجراهای فلسفه (لذت متن)
قسمت اول: گفتگوها. فیلسوف و روانشناس - آیا می توانیم فرزندانمان را رفتار کنیم - آیا فلسفه معنای خود را از دست داده است؟ - در چرخش 85 - دین و اخلاق. قسمت دوم: سمپوزیوم. معنی تاریخ - منبع و معنی دین. قسمت سوم: مباحثه. آیا انسان ماشین است؟ - آیا ABC های فرهنگی مغز ما را نرم می کنند؟ - آیا جنگ معیارهای اخلاقی ما را مختل می کند - آیا دموکراسی یک شکست است؟ - آیا زندگی ارزش زندگی دارد؟
www.worldcat.org