کتاب تاریخ تمدن ایران و مشرق زمین

Our oriental heritage
ترجمه ی بخشی از کتاب تاریخ تمدن

مشخصات کتاب تاریخ تمدن ایران و مشرق زمین
مترجم : حسین کامیاب
شابک : 978-2000316084
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 1413
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1935
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 21 آذر

مجموعه 2جلدی

معرفی کتاب تاریخ تمدن ایران و مشرق زمین اثر ویل دورانت

مهم ترین اثر ویل دورانت، «تاریخ تمدن» (که به همراه همسرش آریل دورانت نوشته) در یازده جلد انتشار یافته و نام این کتاب ها عبارت است از: «مشرق زمین، گاهواره زمین»، «یونان باستان»، «قیصر و مسیح»، «عصر ایمان»، «رنسانس»، «اصلاح دین»، «آغاز عصر خرد»، «عصر لویی چهاردهم»، «عصر ولتر»، «روسو و انقلاب» و «عصر ناپلئون». کتاب «تاریخ تمدن» او به بیشترین زبان های جهان ترجمه شده و کتاب درسی معروف ترین دانشگاه های جهان است.

وی در نخستین جلد کتابش با عنوان «مشرق زمین، گاهواره تمدن» درباره فرهنگ، تمدن، هنر، معماری و شاهان ایرانی مطالب جالبی را نوشته است. وی در کتاب هایش سعی کرده تا از توصیف صرف فراتر رود و با نگاهی تحلیلی، تاریخ را روایت کند.

کتاب تاریخ تمدن ایران و مشرق زمین

ویل دورانت
ویلیام جیمز دورانت، فیلسوف، تاریخنگار و نویسندهٔ آمریکایی بود.مهم ترین اثر او تاریخ تمدن، مجموعه کتابی ۱۱ جلدی است که با همکاری آریل دورانت، همسرش نوشته است. وی در این کتاب توانسته است با استفاده از آثار مورخان دیگر (از هرودوت تا آرنولد توین بی)، که از ابتدای تاریخ مکتوب بشر تا کنون زیسته اند، مکتب نوینی از تاریخ نگاری را به وجود آورد.برخلاف دیگر تاریخ نگاران، که تنها تمرکزشان بر روی وقایع تاریخی و سیر تمدن بشری بود، وی در اثر خود به عوامل تمدن ساز در طول تاریخ نیز توجه می کند. در این باره نق...