کتاب کیهان را چه اعدادی ساخته اند؟

What numbers made the universe?
کد کتاب : 20728
شابک : 978-6226310208
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 67
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 30 دی

معرفی کتاب کیهان را چه اعدادی ساخته اند؟ اثر احمد دالکی

مترجم این کتاب آقای مهندس احمد دالکی یکی از شاخص ترین چهره های ستاره شناسی در حوزه ی غیرحرفه ای ایران است، که توانسته در بیشتر از پنج دهه خدمات ارزنده ای به پیشرفت علم ستاره شناسی فضا نموده و آنرا بین طبقات مختلف به خصوص جوانان گسترش دهد. او بنیادهای جدیدی از جمله مرکز علوم ستاره شناسی تهران در نیاوران و همچنین آسمان نمای تهران در خیابان معلم تهران متعلق به سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح را بنا نهاده، ضمن اینکه به راه اندازی رصدخانه ی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پارک زعفرانیه تهران، کمک نموده و در آموزش پرسنل رصدخانه ی حضرت شاه عبدالعظیم حسنی (ع) در شهرری و بعضی نقاط دیگر همراهی داشته است.
ضمنا یکی از فعالیت های منحصر به فرد ایشان برای علم آموزی و تحقیق، سفرهای علمی به پاره ای مراکز علمی جهان بوده، به طوریکه در چند دهه اخیر ایشان موفق به دیدار بیش از 80 رصدخانه بزرگ جهان از مناطق میانی کره زمین و خط استوا در کنار کوه کلیمانجارو در آفریقا تا رصدخانه های مجهز در بخش های شمالی قاره ی آمریکا تا شمال آلاسکا و حوالی دایره قطب شمال زمین بوده، که عمدتا با هزینه ی شخصی و از روی علاقه انجام شده است.
جالب است گفته شود که بر اساس تصمیم ایشان «باید بخشی از درآمد وی صرف مطالعه، بررسی و ترویج علم ستاره شناسی و امور فضایی گردد.»
امید که خدمات ایشان در چاپ کتاب های ستاره شناسی جدید و فضا بتواند کمک موثری به پیشرفت این علم در بین طبقات مختلف جامعه و به خصوص قشر جوانتر باشد.

کتاب کیهان را چه اعدادی ساخته اند؟

احمد دالکی
احمد دالکی، (متولد: ۱۳۱۵ شیراز) دارای چند مدرک مهندسی از جمله نقشه‌برداری هوایی است. وی از شاخص‌ترین چهره‌های ستاره‌شناسی غیرحرفه‌ای سه دهه اخیر در ایران است و پدر نجوم آماتوری ایران لقب دارد.تحصیلات ابتدایی را در شیراز گذراند وی دارای مدرک مهندسی کشاورزی از دانشکده کشاورزی شیراز، مدرک مهندسی نقشه‌برداری هوایی (فتوگرامتری) و مهندسی تفسیر عکس‌های هوایی از هلند می‌باشد و دوره تخصصی کاربرد ماهواره در سنجش از راه دور را به سال ۱۳۵۵ در آمریکا گذرانید.پس از ب...
دسته بندی های کتاب کیهان را چه اعدادی ساخته اند؟