دست از این مسخره بازی بردار،اوستا

Shifu, You'll Do Anything for a Laugh

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 14,000 | 11,900 تومان
  • موجود
  • انتشارات: نشر چشمه نشر چشمه
    نویسنده:

مشخصات کتاب دست از این مسخره بازی بردار،اوستا
مترجم :
شابک :978-6002295330
قطع :رقعی
تعداد صفحه :193
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :2001
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :2
زودترین زمان ارسال :25 شهریور

معرفی کتاب دست از این مسخره بازی بردار،اوستا اثر مو یان | ایران کتاب

کسب جایزه نوبل ادبیات 2012 از سوی مو یان، نویسنده چینی، به واسطه نگارش «دست از این مسخره بازی بردار اوستا» با سر و صدای بسیاری در محافل ادبی همراه بود؛ آن هم در شرایطی که افرادی چون میلان کوندرا و بسیاری از چهره های شناخته شده ادبی در این رقابت حضور داشتند.

کار به جایی رسیده بود که حتی نگاه های سیاسی را به این اثر نسبت می دادند؛ به طوری که اپوزوسیون چین او را یک نویسنده راست گرا می دانستند و به این نظر او را قبول نداشتند و از سوی دیگر خود راست گراها به دلیل کنایه های مو یان به دولت، دل خوشی از او نداشتند.

در این کتاب یک تک نگاری به قلم مو یان نیز ترجمه شده که روایتی است از کودکی هولناکش. زندگی در روستایی فقیر با مردمانی همیشه گرسنه. طوری که مویان می نویسد روزی که برای اولین بار زغال سنگ شفاف برای بخاری مدرسه شان آوردند، آن ها گمان کردند خوراکی است و تا انتهایش را خوردند!

کتاب دست از این مسخره بازی بردار،اوستا

مو یان
گوان موئه با نام مستعار مو یان، نویسنده ی معاصر چینی است که در سال ۲۰۱۲ به خاطر «رئالیسم خیره کننده ای که قصه های مردمی و تاریخ را با زمان حال پیوند می دهد» برنده ی جایزه ی نوبل شد. مو یان، نام مستعار اوست که معنی «سکوت کن» می دهد.مو یان در سال ۱۹۵۵ در شمال شرق شهرستان گائومی واقع در استان شاندونگ چین در یک خانواده ی کشاورز به دنیا آمد. او در زمان انقلاب فرهنگی چین مدرسه را ترک کرد و در یک کارخانه تولید محصولات نفتی مشغول به کار شد. پس از انقلاب فرهنگی به ارتش آزادی بخش مردم پیوست و نوشتن را ...
دسته بندی های کتاب دست از این مسخره بازی بردار،اوستا