کتاب اسناد بین الملل اول

The First International and After
کد کتاب : 2092
مترجم :

شابک : 978-9643638399
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 167
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1993
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 5 تیر

معرفی کتاب اسناد بین الملل اول اثر کارل مارکس

در نخستین گفتار در این کتاب به سراغ خطابه افتتاحیه مارکس برای انجمن بین الملل کارگران رفته است. خطابه ای که پس از ایراد، مارکس در محفلی خصوصی از آن به عنوان مرور ماجراجویی های طبقه کارگر پس از سال 1845 یاد کرده است.مارکس در این خطابه خود را یار و یاور کارگران انگلیسی معرفی و دست برادری به سویشان دراز می کند که این اتحاد تا بروز شکاف در سال های آغازین دهه 70 کانون مبارزات سیاسی بین المللی باقی ماند.

این کتاب همچنین رهنمودهای مارکس و شورای مرکزی انجمن بین الملل کارگران برای شرکت در کنگره بین المللی ژنو درسال 1866 و گزارش شورای مرکزی انجمن بین الملل کارگران به کنگره بین المللی بروکسل و بازل را که توسط مارکس نوشته شده را شامل می شود.

«اسناد بین الملل اول» در بخش دوم خود که به مرور اسناد انجمن در سال های 1871 و 1872 پرداخته است. قطعنامه کنفرانس لندن درباره کنش سیاسی طبقه کارگر و بخشنامه داخلی شورای عمومی انجمن بین المللی کارگران به قلم کارل مارکس و فردریک انگلس و متن گزارش به کنگره لاهه به قلم مارکس نیز از دیگر مطالب موجود در این بخش از این کتاب است.

بخش پایانی این کتاب نیز به گزیده ای از کتاب «دولت گرایی و آنارشی» به قلم باکونین است که مارکس خود آنها را انتخاب و در دفترچه شخصی اش یادداشت کرده بود.

کتاب اسناد بین الملل اول

کارل مارکس
کارل مارکس، زاده ی 5 می 1818 و درگذشته ی 14 مارس 1883، فیلسوف، جامعه شناس، تاریخ دان و اقتصاددان آلمانی و از تأثیرگذارترین اندیشمندان تمام اعصار بود.مارکس در شهر تریر، دوره ی دبیرستان را به پایان رساند و در دانشگاه بن به تحصیل رشته ی حقوق پرداخت. او یک سال بعد به برلین رفت و در دانشگاه آن شهر در رشته های فلسفه و تاریخ به تحصیل ادامه داد. مارکس در سال 1841 با ارائه ی تز دکترای خود درباره ی اختلاف فلسفه ی طبیعت دموکریتوس و اپیکور، تحصیلات دانشگاهی خود را به روش مکاتبه ای در دانشگاه ینا به پایان...
دسته بندی های کتاب اسناد بین الملل اول