کتاب سقوط پاریس

The Fall of Paris
کد کتاب : 20925
مترجم :
شابک : 978-9644486784
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 711
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1942
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 31 شهریور

معرفی کتاب سقوط پاریس اثر ایلیا ارنبورگ

رمان رئالیستی سقوط پاریس را ایلیا ارنبورگ در بحبوحه جنگ جهانی دوم نوشته است. نویسنده، با انتشار رمان بزرگ توفان شهرت جهانی یافته و اثر تئوریک او به نام کار نویسنده به اغلب زبان های زنده دنیا، از جمله فارسی ترجمه شده است. ارنبورگ زمینه سقوط پاریس را وقایع تاریخی اجتماعی فرانسه در میان سال های ۱۹۳۵ تا ۱۹۴۰ انتخاب نموده و خود بر آن ها ناظر بوده است.
نویسنده با شرح ماجراهایی از درون جامعه فرانسه، در واقع بی کفایتی مسئولان کشور خودش، روسیه آن روز، را که ساده اندیشانه فریب تبلیغات گوبلز را خورده، مرعوب و بی عمل شده بودند و پس از هجوم هیتلر نیز خود را باخته، سراسیمه فرار کرده و ملت را وانهاده بودند، برملا می سازد و آنان را مورد عتاب و اخطار قرار می دهد. ارنبورگ در عین حال با بیدارساختن احساسات میهن دوستی جوانان از هر گروه، آن ها را به مقاومت، فداکاری، دفاع و اقدام در برابر مهاجمان برمی انگیزد.

کتاب سقوط پاریس

ایلیا ارنبورگ
ایلیا گریگوریویچ ارنبورگ (زاده ۲۷ ژانویهٔ ۱۸۹۱ - درگذشته ۳۱ اوت ۱۹۶۷) نویسنده و روزنامه‌نگار اهل اتحاد شوروی بود.وی در هنگام تحصیل در دانشگاه، کمونیست شد و به زندان رفت. پس از آزاد شدن از زندان به شعر و شاعری پرداخت. در جنگ جهانی اول خبرنگار روزنامه «استوک اکس چینچ نیوز» پتروگراد گردید و موقع شروع انقلاب کبیر روسیه مجدداً به حزب کمونیست پیوست و در جنگ داخلی اسپانیا به آن کشور رفت و خبرنگار روزنامه «ایزوستیا» گردید. در سال ۱۹۴۰ به مسکو برگشت و جایزه ادبی استالین را...