کتاب خانه عروسک

A Doll's House, Part 2
قسمت دوم: بازگشت نورا
 • 10 % تخفیف
  19,000 | 17,100 تومان

 • موجود
 • انتشارات: شب خیز شب خیز
  نویسنده:
کد کتاب : 50041
مترجم :
شابک : 978-6229612378
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 96
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 مهر

خانه ی عروسک 2
A Doll's House, Part 2
 • 10 % تخفیف
  19,000 | 17,100 تومان

 • موجود
 • انتشارات: نیماژ نیماژ
  نویسنده:
کد کتاب : 21031
مترجم : افسانه کمالی
شابک : 978-6003675551
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 120
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 11 مهر

خانه عروسک 2
A Doll's House, Part 2
کد کتاب : 30692
مترجم : بهار توفیقی
شابک : 978-6001741975
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 72
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1993
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 11 مهر

خانه ی عروسک قسمت دوم
A Doll's House, Part 2
کد کتاب : 32508
مترجم :
شابک : 978-6226661881
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 124
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 11 مهر

معرفی کتاب خانه ی عروسک 2 اثر لوکاس نث

خانه ی عروسک 2 نمایشنامه ای است که در سال 2017 توسط لوکاس نث ، نمایشنامه نویس آمریکایی نوشته شده است. این نمایشنامه ادامه ی نمایشنامه ی خانه ی عروسک اثر جاودان و ماندگار نمایشنامه نویس بزرگ، هنریک ایسبن است. در آخرین صحنه از شاهکار ایبسن نورا تصمیم تکان دهنده ای می گیرد. او تصمیم می گیرد تا همسر و فرزندانش را ترک کند و زندگی را به تنهایی آغاز کند. این اقدام نورا درام جهانی را به عصر مدرن سوق داد. در نمایشنامه ی خانه ی عروسک 2پانزده سال از آن زمان گذشته است که نورا هلمر با کوبیدن در پشت سرش زندگی خانوادگی خود را ویران می کنذ. ، او حالا درست پشت همان در ، در می زند. این نورا است و او با یک درخواست فوری بازگشته است. بازگشت ناگهانی او برای کسانی که او آنها را پشت سر گذاشت و ترک کرد چگونه خواهد بود؟ نمایشنامه ی خنده دار ، کاوشگرانه و جسورانه لوکاس نث ، هم ادامه تحقیقات پیچیده ایبسن در مورد نقشهای جنسیتی سنتی است ، و درگیری های تند و تیز امروزی که ذاتی تمام روابط انسانی در طول زمان است را در برمی گیرد.
نورا برگشته است اما چرا؟ و این برای کسانی که او ترکشان کرده چه معنی ای دارد؟

کتاب خانه ی عروسک 2

لوکاس نث
لوکاس نث یک نمایشنامه‌نویس آمریکایی است. او برنده جایزه سال اوبی 2016 به خاطر برتری در نمایشنامه نویسی برای نمایشنامه هایش Red Speedo و The Christian بود. او همچنین برنده جایزه وایتینگ شد.نث در اورلاندو، فلوریدا بزرگ شد. وی در سال 1997 برای تحصیل در پیش دانشگاه به نیویورک نقل مکان کرد و سپس به نویسندگی دراماتیک در دانشکده هنر Tisch، در دانشگاه نیویورک تغییر یافت و در سال 2001 مدرک BFA بدست آورد، و در سال 2002 نیز MFA را دریافت کرد. او در دانشگاه نیویورک تدریس می کند.
نکوداشت های کتاب خانه ی عروسک 2
An incredibly enjoyable play…The true triumph of A Doll’s House, Part 2 is its refreshingly feminist political message
یک نمایش فوق العاده لذت بخش ... پیروزی واقعی خانه عروسک 2 در پیام سیاسی با طراوت فمینیستی اش است.
Christian Lewis Huffington Post

Lucid and absorbing... A Doll’s House, Part 2 judiciously balances conflicting ideas about freedom, love and responsibility.
روشن و جذاب ... خانه عروسک 2 قاطعانه عقاید متناقض درباره آزادی ، عشق و مسئولیت را متعادل می کند.
Adam Feldman Time Out New York

Smart, expertly crafted, moving and very funny
هوشمندانه، ماهرانه، پرتحرک و بامزه.
Adam Green Vogue

قسمت هایی از کتاب خانه ی عروسک 2 (لذت متن)
نرا:... تروالد، پونزده سال پیش، وقتی از اینجا رفتم، اولین کاری که کردم_چون هیچی نداشتم: نه خونه ای، نه خانواده ای، نه پولی_ این بود که رفتم توی یه پانسیون زندگی کردم و چون هیچ مهارت واقعی ای جز دوخت و دوز نداشتم همون کارو کردم و با خیاطی پول درآوردم و ذره ذره هرچی تونستم پس انداز کردم چون چیزی که واقعا میخواستم برای اولین بار توی عمرم انجام بدم، این بود که خودم باشم. برای همین وقتی به اندازه ی کافی پول پس انداز کردم، از پانسیون درآمدم و رفتم شمال زندگی کردم. و با اینکه روی پای خودم ایستاذه بودم هرکاری که می کردم هر تصمیمی که می گرفتم، از چیزی که می خوردم بگیر تا زمان رفتنم توی تخت همیشه می تونستم پس سرم یه صدای بشنوم که شبیه صدای تو یا پدرم یا پدر روحانی یا هرچند تا آدم دیگه ای که می شناختم بود_همیشه تو سرم داشتمش انگار که باید یه جورایی تنظیم می کردم با اون آدم چک کنم و بفهمم نظر اون چیه، با این که اون آدم وجود نداشت ولی فکرام مال اون آدمه بودن.

نورا: من می تونم اینجا کنارت بشینم تا هر وقت که بخوای. نورا دوباره به او نگاه می کند و این بار نگاهش روی او می ماند. توروالد: من خیلی فکر کردم به اینکه چه حسی داره. نورا: چی؟ توروالد: این. فکر کردم اگه تو خیابون، اتفاقی تو رو ببینم چه حسی داره. نورا: و چه حسی داری، توروالد؟ توروالد: احساس سستی. دست هام می لرزه. پاهام هم می لرزه. نورا: اگه بخوای من می تونم برم و دیرتر برگردم. باشه... من میرم. من دارم میرم. توروالد: به من بگو چرا اینجایی؟ نورا: شاید الآن وقت مناسبی نباشه. توروالد: نه، فقط بگو. نورا: نمی خوای به من نگاه کنی؟ توروالد: فکر نمی کنم؛ هنوز نه. فقط حرف بزن.