کتاب بچه های بهشت

Children of Paradise
  • 20 % تخفیف
    17,000 | 13,600 تومان

  • موجود
  • انتشارات: چترنگ چترنگ
    نویسنده:
کد کتاب : 21246
مترجم :
شابک : 978-6009585823
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 280
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1968
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 13 بهمن

معرفی کتاب بچه های بهشت اثر ژاک پرور

بی شک این فیلم، شاهکار کارنه و پره ور و مشحون از هنر و هوشمندی است. با وجود این، تا اندازه ای بی روح و سرد است و حتی به این مطلب راه می دهد که بگوییم کارنه و پره ور در نظر داشته اند فیلمی تماشایی ارائه بدهند و نیز بگوییم که رمانتیسم فیلم، نفس گیر است. ژان لویی بارو بازی درخشانی ارائه می دهد و ثابت می کند که در نمایش های تقلیدی دست کمی از دوبورو ندارد.
بازی براسور در نقش لومتر درنده خو، آرلتی در نقش گارانس دلربا و ماریا کازارس در نقش ناتالی روحانی چشمگیر است؛ حال آنکه، مارسل اران و لوئی سالو بازی متعادلی ارائه می دهند. ژان مارکن و گاستون مودو در ایفای نقش های خود موفق اند.
تولید فیلم در اوت 1943 شروع شد؛ اما اتمام آن تا پایان اشغال فرانسه به دست آلمان، به تأخیر افتاد. فیلم از موفقیت جهانی بسیاری برخوردار شد.

کتاب بچه های بهشت

ژاک پرور
ژاک پرِوِر (Jacques Prévert)‏ (۱۹۰۰–۱۹۷۷) شاعر و فیلم‌نامه‌نویس فرانسوی بود. شعرهای او در جهان فرانسه‌زبان بسیار رایج است و در کتاب‌های درسی این زبان بسیار نقل شده‌است.او در نوئی-سور-سن نزدیک پاریس دنیا آمد. با دیدن فیلم‌های چارلی چاپلین شیفته سینما شد و بعدها برای کارگردان‌هایی مثل ژان رنوار، کلود اوتان لارا و مارسل کارنه فیلم‌نامه نوشت. از آن طرف، پای ثابت محفل سوررئالیستها بود. با لوئی آراگون و آندره برتون می‌گشت و شعر می‌گ...