کتاب می خواهم خنده بمانم

Short Stories
کد کتاب : 21420
شابک : 978-6003760301
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 96
سال انتشار شمسی : 1395
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 مرداد

معرفی کتاب می خواهم خنده بمانم اثر ناصر وحدتی

بخش اول این مجموعه شامل هشت داستان کوتاه و بلند است که از دوران کودکی، نوجوانی و حتا تا اکنون از پیرزنان و پیرمردان خردمند و دوستانم در لیش، سیاهکل و دیلمان شنیده ام که مرتب می گفتند: «یک کلارسری بود» و اکنون برای اولین بار به خاطر اهمیتی که دارند مکتوب می شوند! داستان های «کلارسر» یادآوری می کنم که هرگونه شباهت، بین آدمهای این هشت داستان و داستان های دیگر این مجموعه و اقلیم آنها با اقلیم و آدمهای حقیقی، اتفاقی است و ربطی با واقعیت ندارد!!
داستان های بخش دوم را نیز در این سال های عمر از این و آن، شنیده ام! و سه داستان انتهایی و بخش سوم این مجموعه را در زمره ی داستان های کوتاه اما طنزآلود اینجانب محسوب بفرمایید!!
چند داستان را هم به تعداد زیادی از دوستانم تقدیم کرده ام که حتما من را عفو خواهید فرمود! زیرا که خوشبختانه من دوست زیاد دارم!
هر یک از این داستان ها حاوی طنزی شیرین، خردمندانه و مفرح است و هیچ نشانی از پندآموزی های کلیشه ای آبکی، مسخره و «جک» گونه در این مجموعه نخواهید یافت البته قصد من از نوشتن این داستان ها خنداندن شما است و …! اما نه هر خنده ای و هر خنداندنی!
داستان ها را بخوانید و ببینید چه جور می خندید! چون با خواندن این داستان ها آدم یک جور دیگری خنده اش می گیرد!!

کتاب می خواهم خنده بمانم

ناصر وحدتی
ناصر وحدتی خواننده، متولد سال ۱۳۲۶ در روستای لیش از توابع شهرستان سیاهکل،نویسنده و پژوهشگر موسیقی است که به زبان گیلکی ترانه می‌خواند. تمام ترانه‌های او، ترانه‌های فولکلور گیلان هستند. وحدتی ترانه‌های خود را با تحقیق در روستاهای گیلان و بیشتر از زنان می‌یابد. وحدتی چند اثر داستانی هم در کارنامهٔ خود دارد. او سابقاً در گروه شمشال فعالیت داشت تا این که گروه موسیقی گیل و آمارد را تأسیس کرد. ترانه‌های رعنا و آها بوگو که توسط وحدتی اجرا شده، از مشهورترین ترانه‌ها...