کتاب فرزندان انقلاب

Children of the Revolution
(تاریخ فرانسه 1799 تا 1914)
کد کتاب : 21426
مترجم :
شابک : 978-6003760967
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 764
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 11 مرداد

معرفی کتاب فرزندان انقلاب اثر رابرت جیلدیا

"فرزندان انقلاب" نوشته ی "رابرت جیلدیا" اثری است که تاریخ فرانسه را در بازه ی زمانی سال های 1799 تا 1914 مورد بررسی قرار می دهد. برای کسانی که زندگی را بعد از انقلاب فرانسه تجربه می کردند ، از فتح باستیل گرفته تا شکست نهایی ناپلئون ، پیامدهای آن، چنان زخم عمیقی برجای گذاشت که هیچ پادشاه ، امپراطور یا رئیس جمهور بعدی نمی توانست آن را التیام بخشد. "فرزندان انقلاب" از "رابرت جیلدیا" نسل هایی را دنبال می کند که پس از خسارات جبران ناپذیر 1789 بارها تلاش کردند اما موفق به ایجاد یک رژیم پایدار نشدند. این روند باعث ایجاد مخالفت های تازه و اغلب مرگبار بین موافقان و مخالفان ارزش های انقلاب شد. فرانسوی ها با داشتن زخم های مبارزات خونین کشورشان بر تن و میراث وفاداری که حالا به شدت تکه تکه شده بود ، قرن نوزدهم را در سایه ی عصر انقلابی زندگی کردند.
با وجود ارواح احضار شده در این داستان حماسی ، "رابرت جیلدیا" کتابی جذاب و تحریک آمیز نوشته است. فرانسه ی او، یک فرانسه کاملا ناآشنا است؛ کشوری با شکافی غالبا طاقت فرسا بین پاریس و استان ها ، کشوری که توسط نفرت های برادر کشی و سابقه جفادیدگی فمینیسم ، محل فاجعه های سیاسی و پیروزی های هنری از هم گسیخته است و کشوری است که علیرغم علم به سقوط خود از جلال و شکوه حاضر شد تا خود را کاملا در قلب مدرنیته اثبات کند. در واقع "فرزندان انقلاب" نشان می دهد که چگونه شناخت جمعی هزینه های هنگفت انقلاب ، فرانسوی ها را برای دستیابی به اتفاق نظر در یک جمهوری جدید و ادغام گذشته پر فراز و نشیب با احساس هویت ملیشان ترغیب کرد و با همین روحیه بود که جوانان فرانسه در جنگ جهانی اول با قدرت و اعتماد به نفس ملی پا به جبهه گذاشتند.

کتاب فرزندان انقلاب

رابرت جیلدیا
رابرت نیگل جیلدیا (زاده Ni 12 سپتامبر 1952) استاد تاریخ مدرن در دانشگاه آکسفورد است و نویسنده چندین کتاب تأثیرگذار در تاریخ فرانسه در قرن بیستم است. وی قبل از حضور در خیابان آنتونی برای دکترای فلسفی تحت نظارت تئودور زلدین در کالج مرتون، آکسفورد تحصیل کرد. دکترای فلسفی او پژوهش در آموزش استانی فرانسه بود. وی قبل از اینکه در سال 1979 به عنوان عضو جدید در تاریخ مدرن منصوب شوید، مدرس دانشگاه کالج کینگ، لندن بود.
نکوداشت های کتاب فرزندان انقلاب
Invoking writers and thinkers from Musset to Flaubert to Péguy, Gildea's spellbinding book offers a challenging new portrait of the long-term impact of the French Revolution.
با استناد به نویسندگان و اندیشمندان از موسه گرفته تا فلوبر و پگی ، کتاب محسورکننده ی جیلدیا تصویری چالش برانگیز را از اثر طولانی مدت انقلاب فرانسه ارائه می دهد.
Publishers Weekly Publishers Weekly

[A] thoroughly researched work of scholarship.
پژوهشی کاملا تحقیق شده.
Library Journal Library Journal

Stimulating and highly readable...Robert Gildea has drawn very effectively on recent research in the areas he chooses to explore, and he presents his material in admirably lucid and entertaining prose.
هیجان انگیز و بسیار خواندنی ... رابرت جیلدیا به طرز موثری تحقیقات اخیر در زمینه هایی که برگزیده را کاوش می کند و مطالب خود را با نثری شفاف و سرگرم کننده ارائه می دهد.
Christian Science Monitor Christian Science Monitor

قسمت هایی از کتاب فرزندان انقلاب (لذت متن)
از متن پشت جلد کتاب: فرانسه ی سده ی نوزدهم یکی از سرمشق های بزرگ و فراگیر فرهنگی در سراسر جهان است ، با ادبیات ، فلسفه ، هنر ، شعر و فناوری مدرن و درخشانی که چشم جهانیان را خیره کرده است . اما فرانسه سرزمین جلیل انقلاب و شوریدن بر ستم و نامردمی ، سرزمین هرج و مرج های سیاسی و اجتماعی نیز هست و هر نسل از فرزندان انقلاب بزرگ فرانسه دستخوش جنگ ها ، انقلاب ها و وحشت های خاص خود بوده است . تاریخ نومایه و درخشان رابرت جیلدیا گستره ی گوناگون و پهناوری را در بر می گیرد : از انقلابیون جان بر کف ، سرباز و کیشیش و دهقان و… تا چهره های ادبی تابناک . آنچه که کار این تاریخ دان نوآور را برجسته می کند کاوش و باریک سنجی دقیق در زمانه ای پرجوش و خوروش و در حال دگرگونی درنگ ناپذیر، و پی جویی در همه ی جنبه های زندگی مردمانی است که در هر شرایطی بر حق آزاد زیستن خود پا می فشارند و در راه آزادی از فدا کردن جان خود دریغ ندارند .