کتاب مجموعه اشعار لویی آراگون

Les Yeux d'Elsa
(چشم های الزا)
  • 15 % تخفیف
    قیمت : 50,000 | 42,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نگاه نگاه
    نویسنده:
کد کتاب : 21463
مترجم :
شابک : 978-9643519728
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 1942
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 6 آبان

معرفی کتاب مجموعه اشعار لویی آراگون اثر لویی آراگون

در ایران، متأسفانه درباره ی آراگون بسیار کم نوشته اند و تعداد اندکی از اشعار وی به فارسی برگردانده شده است. من آن چه را که درباره ی زندگی، آثار آراگون به زبان فارسی یافته ام، در پایان کتاب آورده ام. گرچه ممکن است تعدادی از ترجمه های اشعار یا مقاله های مربوط به آراگون را ندیده یا نیافته باشم، با این حال، آن چه به فارسی درباره ی آراگون و اشعارش نوشته شده، بسیار اندک و مختصر است. از این رو، با یقین و اطمینان می توان گفت که کتاب حاضر نخستین مجموعه ی مستقل از شعرهای آراگون به زبان فارسی است که بیش از هفتاد عاشقانه ی او را در بر می گیرد.
نخستین مجموعه ی شعر آراگون، آتش شادمانی (1920)، دومین آن جنبش مداوم (1925) نام دارد. هر دو این مجموعه، همچون انیسه و چشم انداز و هرزگی، مشحون از غرابت های ذاتی دادائیسم اند، مکتبی که زایش آن ثمره ی نومیدی و هرج ومرج طلبی ناشی از جنگ جهانی اول بود. با این حال رگه هایی از عمل آگاهانه ی هنرمند در جنبش مداوم متجلی بود که در دید سوررئالیست ها به گناهی نابخشودنی توجیه می شد. شعر کوتاه زیر برگرفته از جنبش مداوم، نمونه ای از اشعار نخستین آراگون را به دست می دهد. همین شعر اهمیت آراگون به زبان را نشان می دهد و اختلاف آن را با شعرهای نوشتاری خودکار دادائیست ها و سوررئالیست ها آشکار می کند.

کتاب مجموعه اشعار لویی آراگون

لویی آراگون
لویی آراگون (Louis Aragon) رمان‌نویس و شاعر سوررئالیست اهل فرانسه بود. او به همراه آندره برتون از بنیان‌گذاران مکتب ادبی سوررئالیسم بود.لویی آندریو، معروف به لویی آراگون، در ۳ اکتبر ۱۸۹۷ در پاریس متولد شد. پدرش که از صاحب‌منصبان عالی‌رتبه جمهوری سوم فرانسه بود، پسر خود را به فرزندی نپذیرفت و او با مادر و مادربزرگش بزرگ شد.وی در ۱۹۱۶ به دانشکده پزشکی رفت، اما سه سال بعد به سربازی فراخوانده شد و همان‌جا بود که آشنایی‌اش با دانشجوی دیگری به نام آندره برتون مقدمه&zwn...
دسته بندی های کتاب مجموعه اشعار لویی آراگون