پاکسازی قومی فلسطین

The Ethnic Cleansing of Palestine

مشخصات کتاب پاکسازی قومی فلسطین
مترجم :محسن کرباسفروشان
شابک :978-6004350648
قطع :وزیری
تعداد صفحه :632
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :2006
نوع جلد :جلد سخت
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :---

معرفی کتاب پاکسازی قومی فلسطین اثر ایلان پاپه | ایران کتاب

این کتاب قصه دردناک مصادره و غصب مال و ملک، آوارگی و بی پناهی، و کشتار بی رحمانه یکی از قدیمی ترین اقوام بشری، یعنی قوم فلسطینی است؛ قومی که از یک سو فاقد شالوده اجتماعی سیاسی قوی، انسجام در مدیریت و هوشمندی و صداقت در رهبری، و از سویی دیگر رو در روی با دشمنی بوده است که به واسطه ستم بزرگ رفته بر خود، در رخداد سهمگین هولوکاست، و در پناه مظلوم نمایی و زیرکی و هوشمندی رهبری خود، همه حمایتها و پشتیبانی های بین المللی و تاریخی را پشت خود داشته است.
کتاب حاضر چگونگی، کیفیت و ابعاد وحشتناک پاکسازی قومی را در وجوه انسانی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تاریخی آن، با تکیه و با برشماری اسناد و مدارک متقن و قابل اعتنا و اتکا، به دور از حتی یک شعار یا یک ادعای واهی، به روشی علمی و تحقیقی، و با ارجاع خواننده به قریب هزار بار سند، به شرح و توصیف می کشد.

کتاب پاکسازی قومی فلسطین

ایلان پاپه
ایلان پاپه مورخ و فعال اجتماعی اهل اسرائیل است. او استاد دانشکدهٔ علوم اجتماعی و مطالعات بین الملل در دانشگاه اگزتر بریتانیاست و رئیس مرکز اروپایی مطالعات فلسطین همان دانشگاه و نیز رئیس سابق مرکز مطالعات قومی-سیاسی اگزتر می باشد.پاپه در حیفای اسرائیل متولد شد. او پیش از رفتن به بریتانیا از سال ۱۹۸۴ تا ۲۰۰۷ استاد ارشد علوم سیاسی در دانشگاه حیفا و از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ رئیس موسسهٔ مطالعات فلسطینی و اسرائیلی امیل توما در حیفا بود. او مولف کتاب های پاکسازی قومی فلسطین (۲۰۰۶)، خاورمیانهٔ جدید (۲۰۰۵)...