سال های سگی

The Time of the Hero

  • قیمت : ۳۵,۰۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۲۸,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب سال های سگی اثر ماریو بارگاس یوسا

رمان سال های سگی، رمانی نوشته ی ماریو بارگاس یوسا است که در سال 1963 انتشار یافت. رمان، داستان نوجوانانی در یک مدرسه ی نظامی در پرو را روایت می کند که تلاش می کنند تا از محیط خشونت بار و خصومت آمیز پیرامون شان جان سالم به در ببرند. فساد موجود در این مدرسه ی نظامی، انعکاس دهنده ی تباهی ها و مشکلات بزرگتری است که پرو را تحت تأثیر قرار می دهند. کتاب، دارای ساختاری پیچیده ، خط روایی غیرخطی و راویان متعدد است. شایان ذکر است که ارتش پرو پس از انتشار رمان سال های سگی، صدها نسخه از آن را در مراسمی رسمی به آتش کشید و از بین برد. داستان، ماجرای دزدیده شدن یکی از برگه های امتحانی توسط دانشجویی به نام کاوا را دنبال می کند. این دزدی، به دستور جگوار، دانشجوی ارشد و بی رحم این مدرسه ی نظامی، انجام شده است. دانشجویی تازه وارد و پایین رتبه، ماجرای دزدی را گزارش می دهد و جگوار، در خلال مانورهای نظامی از او انتقام می گیرد. مقامات ارشد و مدیران که به شدت نگران وجهه و آبروی مدرسه هستند، خود را به ندانستن زده و مدارک و شواهد نشان دهنده ی جرم جگوار را نادیده می گیرند.

کتاب سال های سگی


ویژگی ها کتاب سال های سگی

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه نوبل ادبیات سال 2010

فیلمی بر اساس این کتاب و به کارگردانی فرانسیسکو خوزه لومباردی در سال 1985 ساخته شده است

مشخصات کتاب سال های سگی
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-351-213-2
تعداد صفحه :560
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1962
سری چاپ :9
بیشتر بخوانید

ماریو بارگاس یوسا، نویسنده ای که نوشتن، زندگی اش بود

نویسندگی برای بارگاس یوسا همیشه سلاحی در برابر ناامیدی و استبداد بوده است و آثار او همواره تلاشی برای مقابله با امواج جریانات سیاسی و فکری آسیب زا بوده اند.

نکوداشت های کتاب سال های سگی
A microcosm of Peruvian society.
ماکتی از جامعه ی پرو.
Bookrags Bookrags

One of the greatest Latin American novelists of the twentieth century.
یکی از بهترین رمان نویسان آمریکای لاتین در قرن بیستم.
LA Times LA Times

Vargas functions on more than a single level of meaning.
بارگاس، چیزی بیش از یک لایه از معنی را به مخاطب ارائه می کند.
New York Times New York Times

بخش هایی از کتاب سال های سگی (لذت متن)
چه بخوای چه نخوای، تو ارتش چیزی که مهمه اینه که بزن بهادر باشی، دل و جرئت داشته باشی، می دونی چی می خوام بگم؟ پیش از این که سوارت بشن سوارشون شو. راه دیگه ای وجود نداره. من خوش ندارم کسی سوارم بشه...

خودمو به دیوونگی می زنم، می خوام بگم خودمو به حماقت می زنم. تو هم همین کارو در پیش بگیر. اون وقت کسی پا روت نمی ذاره رد بشه. اگه با چنگ و دندون از خودت دفاع نکنی، روی گرده ات سوار می شن. این قانون جنگله.

واقعیت داشت، چون دیگر نه تنش را احساس می کرد و نه زمان را. صدای مادرش را شنید: «مواظب باش، ریکاردیتو، پاتو رو ماهی دم شلاقی خاردار نذاری.» و دست های دراز و نگهبانش را پیش آورد و او را در زیر آفتاب بی رحم، در آغوش گرفت.