حرمسرای قذافی

Gaddafi's Harem

مشخصات کتاب حرمسرای قذافی
مترجم :
شابک :978-6004052399
قطع :وزیری
تعداد صفحه :364
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2012
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :5
زودترین زمان ارسال :5 تیر

برنده جایزه ی بزرگ باشگاه بین المللی مطبوعات

معرفی کتاب حرمسرای قذافی اثر آنیک کوژان | ایران کتاب

اثری است از آنیک کوژان به ترجمه بیژن اشتری و چاپ انتشارات ثالث. این کتاب از اقدامات غیرانسانی، ظالمانه، سرشار از استبداد، بی رحمانه و خشونت آمیز قذافی علیه زنان پرده برمی دارد و آن چه را که در مدت بیش از چهار دهه حکمرانی اش در پشت دیوارهای قصرش بر زنان گرفتار شده در چنگش روا داشته آشکار می سازد.

کتاب حرمسرای قذافی

آنیک کوژان
آنیک کوژان (زاده ۱۹۵۷ در برست، فرانسه) خبرنگار جنگ، روزنامه نگار است.آنیک کوژان روزنامه نگار مجله لو موند است. کوژان در سال های پس از انقلاب در لیبی به آن کشور سفر کرده و در ملاقات هایی که با افراد مختلف داشته است دست به تألیف کتاب حرمسرای قذافی (Gaddafi's Harem) می زند.
قسمت هایی از کتاب حرمسرای قذافی (لذت متن)
سفر در آفریقا به رنج هایم پایان نداد، بلکه به زندانی بودن مطلق در باب العزیزیه پایان داد. آیا قائد اعظم از من خسته شده بود؟ آیا تاریخ مصرف من منقضی شده بود؟ نمی دانم. هیچ منطق یا توضیحی وجود نداشت. من فقط در لحظه زندگی می کردم و حال و روزم بستگی به امیال مبارک قائد اعظم داشت. در افق هیچ آینده ای برای خودم متصور نبودم. اما روزی که قذافی از سفر آفریقایی اش برگشت، مرا به اتاقش احضار کرد و با قیافه ای عبوس و با نگاهی که از آن انزجار می بارید این حرف ها را به من زد: «من دیگر تو را نمی خواهم، توی لکاته را! من تصمیم گرفتم که تو به سپاهیان انقلابی ملحق شوی. تو با آن ها زندگی خواهی کرد. پس حالا دیگر برو گمشو!»