کتاب مجموعه اشعار حسین منزوی

Hossein Monzavi Collected Poems

  • قیمت : 95,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: نگاه نگاه
    نویسنده:
مشخصات کتاب مجموعه اشعار حسین منزوی
شابک : 978-9642755097
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 1048
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب مجموعه اشعار حسین منزوی اثر حسین منزوی

حسین منزوی غزل را به نیکوترین صورت سرود. از آن که از سنت های ادبی و تلاش های بزرگان غزل سود برد اما هیچ گاه نوآوری را فراموش نکرد. غزل پیش از حسین منزوی اگرچه به سنت ها وفادار بود اما هیچ گاه پا را از آن حدود فراتر نمی نهاد و همین موجب می شد که نمونه ها، چیزی جز رونویسی نباشد. منزوی حافظ را پیش رو داشت و مولانا و سعدی را نیز. ظرفیت فوق العاده واژگان هم از لحاظ معنایی و هم موسیقیایی را مدنظر داشت و هم سهل و ممتنع بودن شعر سعدی و طربناکی شعرهای مولانا.» این کتاب را انتشارات «نگاه» چاپ نموده و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

کتاب مجموعه اشعار حسین منزوی

حسین منزوی
حسین منزوی (زادهٔ ۱ مهر ۱۳۲۵ – درگذشتهٔ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۳) شاعر ایرانی بود. او که بیشتر به عنوان شاعری غزل سرا شناخته شده است، در سرودن شعر نیمایی و شعر سپید هم تبحر داشت. نقش منزوی، در زنده کردن غزل معاصر، چشمگیر ارزیابی شده است و حتی بعضی از منتقدان کار او را انقلابی در غزل امروز می دانند و آنرا با کاری که نیما در تحول شعر فارسی کرد، مقایسه کرده اند.وی در ترانه سرائی نیز توانا بود و آلبوم نسیما به خوانندگی افتخاری از سروده های اوست. بسیاری از غزل های او توسط خوانندگان مشهوری نظیر: کورو...
دسته بندی های کتاب مجموعه اشعار حسین منزوی
قسمت هایی از کتاب مجموعه اشعار حسین منزوی (لذت متن)
ه سینه می زندم سر، دلی که کرده هوایت/دلــی کــــه کرده هـوای کرشمه های صدایت/نه یوسفم، نه سیاوش، به نفس کشتن و پرهیز/کـــه آورد دلــــــم ای دوست! تاب وسوسه هایت/تو را ز جرگــــه ی انبوه خاطرات قدیمی/برون کشیده ام و دل نهاده ام به صفایت/تو سخت و دیر به دست آمدی مرا و عجب نیست/نمی کنــــم اگـــر ای دوست، سهل و زود ، رهایت/گره بـــــه کار من افتاده است از غم غربت/کجاست چابکی دست های عقده گشایت؟/به کبر شعر مبینم کــه تکیه داده به افلاک/به خاکساری دل بین که سر نهاده به پایت/"دلم گرفته برایت" زبان ساده ی عشق است/سلیس و ساده بگویم: دلــــــم گرفته برایت !