کتاب هنرمندی از جهان شناور An Artist of the Floating World


  • قیمت : ۱۰,۸۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

مروری بر هنرمندی از جهان شناور
مینا دامغانیان مینا دامغانیان

کازوئو ایشیگورو در کتاب هنرمندی از جهان شناور، درکی واقعی و ملموس از ژاپن پس از جنگ به مخاطبان خود می بخشد: جهانی شناور از رفتارهای فرهنگی و الگوهای اجتماعی در حال تغییر و مسائلی جنجال برانگیز. شخصیت اصلی داستان، هنرمندی عجیب و نامتعارف به نام ماسوجی اونو است که در خلال جنگ، مسئول تبلیغات فرهنگی حکومت امپریالیستی ژاپن بوده است. اما اکنون جنگ با شکست ژاپن به پایان رسیده، همسر و پسر اونو کشته شده اند و بسیاری از نسل جوان، امپریالیست ها را مقصر به وجود آمدن این فاجعه در کشورشان می دانند. در این شرایط، چه چیز از زندگی اونو باقی مانده است؟ کتاب به صورت اول شخص به رشته ی تحریر درآمده و بر گفته های یک راوی نه چندان قابل اطمینان تکیه دارد که داستان را فقط از نقطه نظر خود تعریف می کند. این روش روایی در مخاطب، حسی از عدم اطمینان به واقعیت داشتن اتفاقات را ایجاد کرده و تعلیقی کم نظیر به کتاب بخشیده است. اونو بارها به این نکته اذعان می کند که از دقت و صحت داستانش مطمئن نیست؛ چنین موضوعی هم می تواند مخاطب را به شک انداخته و هم صداقت و قابل اطمینان بودن اونو را نشان دهد.

خرید و معرفی کتاب خواندنی هنرمندی از جهان شناورمشخصات هنرمندی از جهان شناور
قطع :رقعی
شابک :978-964-243-675-0
وزن :310
تعداد صفحه :272
سال انتشار شمسی :1391
سال انتشار میلادی :1986
سری چاپ :2

ویژگی ها

برنده ی جایزه ی کاستا بوک سال 1986

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال ۲۰۱۷

نکوداشت
This book stretches the reader's awareness.
این کتاب بر آگاهی مخاطب خود می افزاید.
New York Times New York Times

Recommended.
توصیه می شود.
Library Journal Library Journal

This book will appeal to the thoughtful reader.
این کتاب، مخاطبان متفکر و بااندیشه را جذب خواهد کرد.
Publishers Weekly Publishers Weekly

لذت متن
ممکن است جهان حالا نظر متفاوتی به کار تو پیدا کرده باشد اما نیازی نیست که درباره ی خودت دروغ بگویی.

بیش از یک سال طول کشید تا خاکستر پسرم از مانچوریا برسد به ما، دائما می گفتند کمونیست ها آن جا همه چیز را سخت کرده اند. بعد وقتی درنهایت خاکسترش رسید همراه با خاکسترهای بیست و سه مرد جوان دیگر بود که درحال تلاش ناامیدانه برای عبور از میدان مین مرده بودند.

لذت بردن از زیبایی جهانی که به اعتبارش شک داری، دشوار است. جهانی که بهترین چیزهایش در شب جمع می شوند و صبح ناپدید می شوند، آن چیزی که مردم به آن جهان شناور می گویند.