کتاب هنرمندی از جهان شناور

An Artist of the Floating World
کد کتاب : 222
مترجم :
شابک : 978-964-243-675-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1986
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

برنده ی جایزه ی کاستا بوک سال 1986

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال ۲۰۱۷

معرفی کتاب هنرمندی از جهان شناور اثر کازوئو ایشی گورو

کازوئو ایشیگورو در رمان هنرمندی از جهان شناور، درکی واقعی و ملموس از ژاپن پس از جنگ به مخاطبان خود می بخشد: جهانی شناور از رفتارهای فرهنگی و الگوهای اجتماعی در حال تغییر و مسائلی جنجال برانگیز. شخصیت اصلی داستان، هنرمندی عجیب و نامتعارف به نام ماسوجی اونو است که در خلال جنگ، مسئول تبلیغات فرهنگی حکومت امپریالیستی ژاپن بوده است. اما اکنون جنگ با شکست ژاپن به پایان رسیده، همسر و پسر اونو کشته شده اند و بسیاری از نسل جوان، امپریالیست ها را مقصر به وجود آمدن این فاجعه در کشورشان می دانند. در این شرایط، چه چیز از زندگی اونو باقی مانده است؟ کتاب به صورت اول شخص به رشته ی تحریر درآمده و بر گفته های یک راوی نه چندان قابل اطمینان تکیه دارد که داستان را فقط از نقطه نظر خود تعریف می کند. این روش روایی در مخاطب، حسی از عدم اطمینان به واقعیت داشتن اتفاقات را ایجاد کرده و تعلیقی کم نظیر به کتاب بخشیده است. اونو بارها به این نکته اذعان می کند که از دقت و صحت داستانش مطمئن نیست؛ چنین موضوعی هم می تواند مخاطب را به شک انداخته و هم صداقت و قابل اطمینان بودن اونو را نشان دهد.

کتاب هنرمندی از جهان شناور

کازوئو ایشی گورو
کازو ایشیگورو (Kazuo Ishiguro) (زاده ی ۸ نوامبر ۱۹۵۴ در ناگازاکی) نویسنده ی انگلیسی ژاپنی تبار است که خانوادهاش وقتی پنج ساله بود، به انگلستان مهاجرت کردند. ایشیگورو مدرک کارشناسی خود را در زبان انگلیسی و فلسفه از دانشگاه کنت در سال ۱۹۷۸ و مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته ی نویسندگی خلاق در سال ۱۹۸۰ از دانشگاه انگلیای شرقی دریافت کرده است.او یکی از شناخته شده ترین نویسندگان معاصر انگلستان است و در سال ۱۹۸۶ برای کتاب هنرمندی از جهان شناور برنده ی جایزه ی وایتبرد و در سال ۱۹۸۹ برای کتاب بازمانده ...
نکوداشت های کتاب هنرمندی از جهان شناور
This book stretches the reader's awareness.
این کتاب بر آگاهی مخاطب خود می افزاید.
New York Times New York Times

Recommended.
توصیه می شود.
Library Journal Library Journal

This book will appeal to the thoughtful reader.
این کتاب، مخاطبان متفکر و بااندیشه را جذب خواهد کرد.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب هنرمندی از جهان شناور (لذت متن)
ممکن است جهان حالا نظر متفاوتی به کار تو پیدا کرده باشد اما نیازی نیست که درباره ی خودت دروغ بگویی.

بیش از یک سال طول کشید تا خاکستر پسرم از مانچوریا برسد به ما، دائما می گفتند کمونیست ها آن جا همه چیز را سخت کرده اند. بعد وقتی درنهایت خاکسترش رسید همراه با خاکسترهای بیست و سه مرد جوان دیگر بود که درحال تلاش ناامیدانه برای عبور از میدان مین مرده بودند.

لذت بردن از زیبایی جهانی که به اعتبارش شک داری، دشوار است. جهانی که بهترین چیزهایش در شب جمع می شوند و صبح ناپدید می شوند، آن چیزی که مردم به آن جهان شناور می گویند.