هنرمندی از جهان شناور

An Artist of the Floating World

  • قیمت : ۱۰,۸۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب هنرمندی از جهان شناور اثر کازوئو ایشی گورو

کازوئو ایشیگورو در رمان هنرمندی از جهان شناور، درکی واقعی و ملموس از ژاپن پس از جنگ به مخاطبان خود می بخشد: جهانی شناور از رفتارهای فرهنگی و الگوهای اجتماعی در حال تغییر و مسائلی جنجال برانگیز. شخصیت اصلی داستان، هنرمندی عجیب و نامتعارف به نام ماسوجی اونو است که در خلال جنگ، مسئول تبلیغات فرهنگی حکومت امپریالیستی ژاپن بوده است. اما اکنون جنگ با شکست ژاپن به پایان رسیده، همسر و پسر اونو کشته شده اند و بسیاری از نسل جوان، امپریالیست ها را مقصر به وجود آمدن این فاجعه در کشورشان می دانند. در این شرایط، چه چیز از زندگی اونو باقی مانده است؟ کتاب به صورت اول شخص به رشته ی تحریر درآمده و بر گفته های یک راوی نه چندان قابل اطمینان تکیه دارد که داستان را فقط از نقطه نظر خود تعریف می کند. این روش روایی در مخاطب، حسی از عدم اطمینان به واقعیت داشتن اتفاقات را ایجاد کرده و تعلیقی کم نظیر به کتاب بخشیده است. اونو بارها به این نکته اذعان می کند که از دقت و صحت داستانش مطمئن نیست؛ چنین موضوعی هم می تواند مخاطب را به شک انداخته و هم صداقت و قابل اطمینان بودن اونو را نشان دهد.

کتاب هنرمندی از جهان شناور


ویژگی ها کتاب هنرمندی از جهان شناور

برنده ی جایزه ی کاستا بوک سال 1986

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال ۲۰۱۷

مشخصات کتاب هنرمندی از جهان شناور
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-243-675-0
تعداد صفحه :272
سال انتشار شمسی :1391
سال انتشار میلادی :1986
سری چاپ :2
بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

کازوئو ایشی گورو، نویسنده ای که شاهکار خلق می کند

کازوئو ایشی گورو، نویسنده ی دوست داشتنی و فوق العاده با استعداد ژاپنی/انگلیسی است که با شایستگی تمام، جایزه ی نوبل ادبیات سال 2017 را از آن خود کرد.

نکوداشت های کتاب هنرمندی از جهان شناور
This book stretches the reader's awareness.
این کتاب بر آگاهی مخاطب خود می افزاید.
New York Times New York Times

Recommended.
توصیه می شود.
Library Journal Library Journal

This book will appeal to the thoughtful reader.
این کتاب، مخاطبان متفکر و بااندیشه را جذب خواهد کرد.
Publishers Weekly Publishers Weekly

بخش هایی از کتاب هنرمندی از جهان شناور (لذت متن)
ممکن است جهان حالا نظر متفاوتی به کار تو پیدا کرده باشد اما نیازی نیست که درباره ی خودت دروغ بگویی.

بیش از یک سال طول کشید تا خاکستر پسرم از مانچوریا برسد به ما، دائما می گفتند کمونیست ها آن جا همه چیز را سخت کرده اند. بعد وقتی درنهایت خاکسترش رسید همراه با خاکسترهای بیست و سه مرد جوان دیگر بود که درحال تلاش ناامیدانه برای عبور از میدان مین مرده بودند.

لذت بردن از زیبایی جهانی که به اعتبارش شک داری، دشوار است. جهانی که بهترین چیزهایش در شب جمع می شوند و صبح ناپدید می شوند، آن چیزی که مردم به آن جهان شناور می گویند.