کتاب نسل اژدها

Dragon Seed
کد کتاب : 224
مترجم :
شابک : 978-600-121-743-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 378
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1942
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1938

فیلمی با همین عنوان، بر اساس این کتاب و به کارگردانی کانوی، باکت و مارتون در سال 1944 ساخته شده است

معرفی کتاب نسل اژدها اثر پرل باک

کتاب نسل اژدها، اثری از پرل باک با جان مایه ی سیاسی است که تراژدی تهاجم و اشغال چین توسط ژاپنی ها در خلال جنگ جهانی دوم را به زیبایی به مخاطب ارائه می کند. پرل باک با قرار دادن محوریت داستان بر خانواده ی شخصیتی به نام لینگ تان، ناامیدی و اندوه طاقت فرسای ناشی از جنگ را بر این افراد نجیب و بی گناه، به تصویر کشیده است. لینگ تان و خانواده اش، کشاورزانی ساده بودند که در گوشه ای، زندگی آرام خود را سپری می کردند. تکنولوژی غرب و همچنین، ابزارآلات جنگی در این نواحی دورافتاده از چین، ناشناخته باقی مانده بود و گرچه میزان باسوادی در میان نسل های جوان تر رو به افزایش داشت، اخبار و گزارش های هشداردهنده درباره ی تجاوز کشوری خارجی، در انظار عمومی نادیده گرفته می شد. تغییر یک حاکم سیاسی و عوض شدن حکومت، تقریبا برای رعیت ها بی اهمیت و بدون پیامد می نمود، چرا که زندگی آن ها حول محور مزارع و روستاهایشان می چرخید. اما وقتی که حمله ی خارجی به محل زندگی آن ها رسیده و جاده ها از هجوم مردم در حال فرار به سمت غرب بسته می شوند، لینگ تان و افراد پیرامونش باید به اجبار با واقعیت های تلخ جنگ روبه رو شوند. مانند همه ی جنگ ها در تاریخ بشر، این مردم هستند که بار اصلی تنازعات سیاسی و قدرت طلبانه را متحمل شده و باید به تنهایی برای حفظ زندگی خود و عزیزان شان، به ورطه ای خون بار و خشونت آمیز پا بگذارند.

کتاب نسل اژدها

پرل باک
پرل باک، نویسنده و بیوگرافی نویس بزرگ آمریکایی در ۲۶ ژوئن ۱۸۹۲ در یکی از شهرهای غربی ایالت ویرجینیا متولد گردید. خانواده ی او از مبلغین مذهبی بودند که برای تبلیغ به کشور چین سفر کردند. او از سه ماهگی تا ۴۱ سالگی در چین زندگی کرد و زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم آموخت. مادرش زنی ادیب بود و نخستین آموزگار او به شمار می رفت. او در هفده سالگی، دو سال در مدرسه ی آمریکایی پاریس تحصیل کرد و مجددا به چین بازگشت و با یکی از همکاران خود ازدواج نمود. در سال های بعدی او مکررا به کشورهای دیگر مسافرت کر...
نکوداشت های کتاب نسل اژدها
A brilliant and unflinching look at the horrors of war.
نگاهی درخشان و استوار بر هراس های جنگ.
Amazon Amazon

A wonderful book.
کتابی شگفت انگیز.
Hubpages

A fascinating reading.
داستانی خیره کننده.
Book Depository

قسمت هایی از کتاب نسل اژدها (لذت متن)
شب ها چشمان کنجکاو مردانی که منتظر بودند او زودتر از سایرین به خانه برود تا مسخره اش کنند از یک سو و آرزوی این که بداند همسرش کجاست از سوی دیگر آزارش می داد.

در این روزگار برای کسی پسر باقی نمی ماند، با این جنگ ها و تفنگ ها و همه ی این چیزهای عجیب، خدا می داند چه خواهد شد.

امید باید از چیزهای که داریم، نشأت بگیرد، وگرنه، امید نیست، بلکه آرزوست.