کتاب کشتن شوالیه ی دلیر

داستانی مسحور کننده از هنر،تاریخ و تنهایی انسان
Killing Commendatore

مشخصات کتاب کشتن شوالیه ی دلیر
مترجم :
شابک : 978-2000707998
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 896
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 1 مهر

نامزد جایزه بهترین کتاب داستانی گودریدز ۲۰۱۸

مجموعه دو جلدی

معرفی کتاب کشتن شوالیه ی دلیر اثر هاروکی موراکامی

موراکامی در این رمان راز یک عشق رومانتیک، سنگینی تاریخ، برتری هنر و جستجوی نوادر دست نیافتنی که خارج از دسترس ما هستند زیر ذره بین قرار گرفته اند.
«کشتن شوالیه ی دلیر» یک نقاش پرتره سی و چند ساله ی ساکن توکیو را روایت می کند که همسرش را ترک کرده و پس از مدتی در خانه یک هنرمند مشهور به نام «توموهیکو آمادا» در کوهستان ساکن می شود. او یک تابلوی نقاشی را در اتاق زیر شیروانی پیدا می کند و با مشاهده این تابلو، ناخواسته چرخه رویدادهای رازآلود آغاز می شود. تنها راه برای بسته شدن این چرخه؛ سفری است که با صدای سحرآمیز یک زنگوله آغاز می گردد. این سفر شامل عشق، تنهایی، جنگ و هنر است.

کتاب کشتن شوالیه ی دلیر

هاروکی موراکامی
هاروکی موراکامی در ۱۲ ژانویه ۱۹۴۹ در کیوتو ژاپن به دنیا آمد. در سال ۱۹۶۸ به دانشگاه هنرهای نمایشی واسدا رفت. در سال ۱۹۷۱ با همسرش یوکو ازدواج کرد و به گفته ی خودش در آوریل سال ۱۹۷۸ در هنگام تماشای یک مسابقه ی بیسبال، ایده ی اولین کتاب اش، به آواز باد گوش بسپار به ذهنش رسید. در سال ۱۹۷۹ این رمان منتشر شد و در همان سال جایزه ی نویسنده ی جدید گونزو را دریافت کرد. در سال ۱۹۸۰ رمان پینبال (اولین قسمت از سه گانه ی موش صحرایی) را منتشر کرد. در سال ۱۹۸۱ بار جازش را فروخت و نویسندگی را پیشه ی حرفه ای ...
قسمت هایی از کتاب کشتن شوالیه ی دلیر (لذت متن)
صادقانه بگویم تا آن زمان تصور می کردم نقاشی ژاپنی از یک نوع سبک ایستا بر اساس فرمول های خاص پیروی می کند و تکنیک های آن در کنار هم برای بیان احساسات قوی به کار گرفته می شوند. از همین رو تصور می کردم جهان نقاشی ژاپنی با روحیه من سازگار نیست. اما زمانی که به تابلوی کشتن شوالیه ی دلیر اثر توموهیکو آمادا نگاه کردم، دریافتم که با تعصب بی جا در خصوص این هنر قضاوت کرده بودم.

دوئل وحشیانه دو مرد که توموهیکو آماندا آن را به تصویر کشیده بود، قلب هر بیننده را به درد می آورد. یک مرد پیروز و مرد دیگر بازنده شده بود. یک مرد ضربت زده و دیگری ضربت خورده بود. قلبم را دچار دوگانگی می کرد. با خود اندیشیدم که یک ویژگی خاص در این نقاشی وجود دارد. اما شخصیت های دیگری هم در این تابلو وجود داشتند که این دوئل وحشیانه را تماشا می کردند. یکی از آنها یک زن جوان با لباسی بلند بود. موهایش را به سبک قدیمی بالای سرش جمع کرده بود و یک گیره تزئینی بلند بر روی آن زده بود.