کتاب چیزی که دور گردنت حلقه می زند

The Thing Around Your Neck

مشخصات کتاب چیزی که دور گردنت حلقه می زند
مترجم :
شابک : 978-6009799565
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 304
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 آذر

The Thing Around Your Neck

مشخصات کتاب چیزی که دور گردنت حلقه می زند
مترجم : زهره فرجی
شابک : 978-9642241088
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 216
سال انتشار شمسی : 1388
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب چیزی که دور گردنت حلقه می زند اثر چیماماندا گزی ادیشی

تاب چیزی که دور گردنت حلقه می زند شامل دوازده داستان کوتاه است که بر بحران مهاجرت و ناسازگاری با شرایط جدید، گم گشتگی و بیهودگی افراد در بازیافتن هویت خود و فقر و چالش های فرهنگی تمرکز دارد. یکی از مهمترین مسائلی که مورد توجه نویسنده است جایگاه اجتماعی و فرهنگی زنان در نیجریه است. شخصیت های زن این مجموعه همگی در دیار غربت دلتنگ وطن اند و مشتاقانه درپی شناخت خود و پیرامون خود هستند. آن ها در مواجهه با غرب، به ویژه آمریکا که برای اغلب آن ها سرزمین آمال و آرزوهایشان بوده است، دچار سرخوردگی و ناامیدی شده اند. نگاه ضداستعماری، خشونت خانواده های مردسالار نیجریه، قحطی، جنگ، اوضاع وخیم سیاسی، ناآرامی های داخلی و بسیاری معضلات دیگر، که نویسنده به روشنی و باجسارت در این مجموعه داستان آن ها را به تصویر کشیده است، از دیگر درون مایه های کتاب محسوب می شود.

کتاب چیزی که دور گردنت حلقه می زند


ویژگی های کتاب چیزی که دور گردنت حلقه می زند

برنده ی جایزه ا هنری سال ۲۰۰۳

برنده ی جایزه ی Dayton سال ۲۰۰۹

چیماماندا گزی ادیشی
چیما ماندا گزی ادیشی (چیماماندا نگزی آدیچی) ، زاده ی 15 سپتامبر 1977، رمان نویس، نویسنده ی ادبیات غیرداستانی و داستان کوتاه اهل نیجریه است. ادیشی در رشته ی داروسازی در دانشگاه نیجریه تحصیل کرده است. او در سال 2003، موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته ی نویسندگی خلاق از دانشگاه جان هاپکینز شد و در سال 2008، فوق لیسانس خود را در رشته ی مطالعات آفریقا از دانشگاه ییل گرفت. ادیشی در نیجریه، کارگاه های نویسندگی برگذار می کند و در ایالات متحده زندگی می کند.
قسمت هایی از کتاب چیزی که دور گردنت حلقه می زند (لذت متن)
اولین دزدی که به خانه ما دستبرد زد، همسایه مان اوستیا بود که از پنجره اتاق غذاخوری بالا خزیده بود و تلویزیون، ویدیو و چند نوار ویدیویی را که پدرم از آمریکا آورده بود، با خود برده بود. دومین دزدی که به خانه ما دستبرد زد برادرم نامابیا بود که با صحنه سازی یک سرقت، جواهرات مادرم را دزدیده بود