کتاب تابستان زاغچه

Jackdaw Summer
کد کتاب : 22515
مترجم :
شابک : 978-6222041007
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 276
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 23 تیر

نامزد نشان کارنگی سال 2010

معرفی کتاب تابستان زاغچه اثر دیوید آلموند

این کتاب دربردارنده داستان پسری روستایی از اهالی انگلیس است که در روزگار جنگ انگلستان و عراق رقم می خورد. لیام که شخصیت اصلی داستان است، روزی به شکلی اتفاقی هنگامی که زاغچه ای را تعقیب می کند دختربچه ای قنداق پیچ را پیدا می کند که خانواده اش او را به عنوان فرزند خود می پذیرند و نامش را آلیسون می گذارند.
نویسنده در کتاب خود تصویری از دنیای نوجوان امروزی آفریده است. کسی که روزانه با بازی ها، صحنه ها و اخباری خشونت آمیز در تماس است و خواه ناخواه از آن چه به زندگی روزمره اش مبدل شده تاثیر می پذیرد. آلموند چهره جنگ و وحشی گری را به تصویر می کشد و جای خالی صلح را در دنیای انسان ها نمایان می کند.

کتاب تابستان زاغچه

دیوید آلموند
دیوید آلموند در سال 1951 میلادی متولد شد. اولین کتابش اسکلیگ نام داشت که در سال 2007 جایزه ی کارنگی را به دست آورد و در یک رای گیری عمومی، سومین کتاب محبوب کودکان اعلام شد و در سال 2010 نیز جایزه ی دوسالانه ی هانس کریستین اندرسن را از آن خود کرد. کتاب های دیگر او از جمله چشم بهشتی، گل و اسم من میناست تحسین مخاطبان و منتقدین را برانگیخته اند. آلموند از به چالش کشیدن استانداردهای جامعه و بحث درباره ی مضامین فلسفی و عمیق در کتاب های نوجوان و حتی کودکش وحشتی ندارد و شاید دلیل جذابیت روزافزون آثار...