کتاب خشکسالی

Dry
کد کتاب : 22648
مترجم :
شابک : 978-6004626699
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 415
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 7 مهر

نامزد جایزه کتاب نوجوانان رود آیلند سال 2020

معرفی کتاب خشکسالی اثر نیل شوسترمن

در کتاب «خشکسالی» چند وقتی از خشکسالی فاجعه ‎ بار در کالیفرنیا می ‎ گذرد؛ حالا اسمش را گذاشته ‎ اند «لوله ‎ های خالی». زندگی مردم به فهرستی از کارهایی که نباید انجام بدهند تبدیل شده: چمن ‎ ها را آب نده، استخرت را پر نکن، دوش طولانی نگیر... تا روزی که حتی یک قطره آب از شیر جاری نمی ‎ شود.
محله ‎ ی ساکت و خارج از شهر الیسا ناگهان به میدان جنگ آدم ‎ های درمانده تبدیل می ‎ شود. همسایه ‎ ها و خانواده ‎ ها در تلاش برای به ‎ دست آوردن جرعه ‎ ای آب به جان هم می ‎ افتند. وقتی پدر و مادر الیسا به خانه برنمی ‎ گردند، زندگی او و برادرش به خطر می ‎ افتد. حالا الیسا ناچار است تصمیم ‎ های بسیار دشواری بگیرد بلکه از این مهلکه جان سالم به در ببرد.مقدمۀ کتاب خشکسالی کمی معماگونه است و در عین حال، بخش مهمی از داستان را نیز به تصویر می کشد. داستان با توصیف تلخ و دردناک خانه ای آغاز می شود که خانواده ای در آن به قتل رسیده اند. جملات آغازین این کتاب نه تنها خواننده را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه او را در وضعیتی دلهره آور رها کرده و وادار می کند که داستان را دنبال کند.

کتاب خشکسالی

نیل شوسترمن
نیل شوسترمن، زاده ی 12 نوامبر 1962، نویسنده ی آمریکایی است.شوسترمن در بروکلین به دنیا آمد و بزرگ شد. او از همان دوران کودکی، عاشق و شیفته ی مطالعه ی کتاب بود. شوسترمن در شانزده سالگی به همراه خانواده به نیومکزیکو نقل مکان کرد. او در دانشگاه کالیفرنیا به تحصیل در رشته های روانشناسی و تئاتر پرداخت و ستون نویس ژورنال دانشکده نیز بود.شوسترمن بعد از اتمام دوران دانشگاه، به عنوان دستیار در یک موسسه ی استعدادیابی در لس آنجلس مشغول به کار شد. او بعد از یک سال، اولین قرارداد چاپ کتاب و قراردادی برای ن...
نکوداشت های کتاب خشکسالی
"The palpable desperation that pervades the plot as it thunders toward the ending feels true, giving it a chilling air of inevitability... a study of how extreme circumstances can bring out people’s capacity for both panic and predation, ingenuity and altruism."
"ناامیدی قابل لمس که طرح داستان را فرا می گیرد چون رعد و برق به سمت پایانی که واقعی به نظر می رسد می رود ، هوای سردی از اجتناب ناپذیری به او می دهد ... مطالعه ای درباره این که شرایط خشن ،چگونه می تواند ظرفیت افراد را برای هراس و غارت ، نبوغ و نوع دوستی بالا ببرد."
Publishers Weekly Publishers Weekly

* "No one does doom like Neal Shusterman... He and his debut novelist son have crafted a world of dark thirst and fiery desperation, which, despite tendrils of hope that thread through the conclusion, feels alarmingly near to our future."
"هیچ کس مانند نیل شوسترمن عذاب نمی کند ... او و پسر رمان نویس تازه کارش ، دنیایی از تشنگی تاریک و ناامیدی آتشین را ترسیم کرده اند که علی رغم گرایش های امیدوارانه که به نتیجه می رسد ، احساس نگران کننده ای را به آینده ما ترسیم می کند."
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

قسمت هایی از کتاب خشکسالی (لذت متن)
جسدی که بیرون خانه بود، از همه تازه تر به نظر می رسید. در ورودی باز بود، انگار کسی دعوت شده بود. با این وجود کمی طول کشید تا مگس ها جسد دوم را در آن خانۀ ویلایی پیدا کردند. آن دسته که جرئت عبور از راهروی ورودی را داشتند، این بار با جسد دیگری در اتاق خواب مواجه شدند. این یکی کوچک تر بود، اما در رقابت با جسد بزرگ تر، کمتر خورده شده بود. ابتدا مگس ها به خون لخته شدۀ روی فرش و کف پوش هجوم آوردند. بیرون خانه، لباس های شسته شده هنوز روی بند آویزان بود و زیر آفتاب سوزان شهر، خشک و سفت شده بود. اسکوتر کودکی روی پلۀ چوبی جلوی در رها شده بود. در شعاع یک کیلومتری مزرعه، فقط قلب یک انسان می تپید. گویی در آن منطقه، پرنده پر نمی زد. بنابراین هنگامی که نوزادی در خانه شروع به گریه کرد، هیچ عکس العملی نشان داده نشد.