کتاب خشکسالی

Dry
کد کتاب : 22648
مترجم :
شابک : 978-6004626699
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 415
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 10 خرداد

نامزد جایزه کتاب نوجوانان رود آیلند سال 2020

معرفی کتاب خشکسالی اثر نیل شوسترمن

چند وقتی از خشکسالی فاجعه ‎ بار در کالیفرنیا می ‎ گذرد؛ حالا اسمش را گذاشته ‎ اند «لوله ‎ های خالی». زندگی مردم به فهرستی از کارهایی که نباید انجام بدهند تبدیل شده: چمن ‎ ها را آب نده، استخرت را پر نکن، دوش طولانی نگیر... تا روزی که حتی یک قطره آب از شیر جاری نمی ‎ شود.
محله ‎ ی ساکت و خارج از شهر الیسا ناگهان به میدان جنگ آدم ‎ های درمانده تبدیل می ‎ شود. همسایه ‎ ها و خانواده ‎ ها در تلاش برای به ‎ دست آوردن جرعه ‎ ای آب به جان هم می ‎ افتند. وقتی پدر و مادر الیسا به خانه برنمی ‎ گردند، زندگی او و برادرش به خطر می ‎ افتد. حالا الیسا ناچار است تصمیم ‎ های بسیار دشواری بگیرد بلکه از این مهلکه جان سالم به در ببرد.

کتاب خشکسالی

نیل شوسترمن
نیل شوسترمن، زاده ی 12 نوامبر 1962، نویسنده ی آمریکایی است.شوسترمن در بروکلین به دنیا آمد و بزرگ شد. او از همان دوران کودکی، عاشق و شیفته ی مطالعه ی کتاب بود. شوسترمن در شانزده سالگی به همراه خانواده به نیومکزیکو نقل مکان کرد. او در دانشگاه کالیفرنیا به تحصیل در رشته های روانشناسی و تئاتر پرداخت و ستون نویس ژورنال دانشکده نیز بود.شوسترمن بعد از اتمام دوران دانشگاه، به عنوان دستیار در یک موسسه ی استعدادیابی در لس آنجلس مشغول به کار شد. او بعد از یک سال، اولین قرارداد چاپ کتاب و قراردادی برای ن...