کتاب خانواده ی وندربیکر 1

The Vanderbeekers of 141st Street
(ساکنین خیابان 141)
کد کتاب : 22825
مترجم :
شابک : 978-6004623827
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 231
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 5 مهر

خانواده ی وندربیکر 2
The Vanderbeekers and the Hidden Garden
باغ مخفی
کد کتاب : 27950
مترجم :
شابک : 978-6004626910
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 253
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 5 مهر

معرفی کتاب خانواده ی وندربیکر 1 اثر کارینا یان گلازر

خیلی وقت ها «عادت کردن» اون قدر شرایط تکراری و امنی برای آدم به وجود می آره که باعث می شه از «تغییر » وحشت داشته باشی و حاضر نباشی به هیچ قیمتی شرایط و موقعیتت رو تغییر بدی یا خودت رو با تغییرات پیش اومده همراه کنی.
خونه ی وندربیکرها، یه آپارتمان ساده با سنگ های قرمز تیره و بادنمایی روی پشت بومشه. وندربیکرها طبقه ی اول این ساختمون اجاره ای زندگی می کنند. آدم های زیادی به خونه ی وندربیکر ها رفته اند و درباره ی این تجربه شون نظر متفاوتی دارند، اما همه ی اون ها تو این یه مورد نظر مشترک دارند: این ویژگی ها رو نمی شه به وندربیکرها نسبت داد: «آروم، خسته کننده، قابل پیش بینی.»
تو آپارتمان قرمز وندربیکرها همه چیز به خوبی می گذره؛ فقط پنج روز تا کریسمس مونده و بچه ها باید به فکر شیرینی ها و هدیه های کریسمسی باشند. اما یک دفعه مامان و بابا تصمیم می گیرند موضوع مهمی رو به بچه ها بگن. اون ها مجبورند تا آخر ماه، خونه ای رو که بیشتر از هر جای دیگه ای تو دنیا دوستش دارند، ترک کنند؛
فقط به خاطر این که صاحب خونه شون آقای بیدرمن حاضر نیست به خاطر شیطونی بچه ها قرارداد اجاره شون رو تمدید کنه. همین باعث شروع یه ماجرای تازه می شه تا بچه ها یه کاری کنند که آقای بیدرمن دوستشون داشته باشه.
رمان «خانواده ی وندربیکر» یه داستان جذاب و خوندنی از یه خانواده ی شلوغ و پرجمعیت با یه عالمه اتفاق های عجیب وغریبه. هر کدوم از شخصیت های این کتاب انقدر دوست داشتنی اند که خیلی زود خودشون رو تو دل ما جا می کنند تا سرنوشت هر کدوم شون رو دنبال کنیم. این رمان بامزه و صمیمی درباره ی روابطیه که با آدم ها ایجاد می کنیم و پیچیدگی های غیرمنتظره ای که تو زندگی باهاشون روبه رو می شیم.
«لیندا سو پارک» که خودش نویسنده ست و برنده ی جایزه ی نیوبری شده، درباره ی این کتاب گفته: «خانواده ی وندربیکر هم کنار خانواده ی ملندی، خانواده ی کاسون و خانواده ی متنوع، تو فهرست کتاب های خانوادگی موردعلاقه ی من قرار گرفت. عاشق تک تک اعضای خانواده ی وندربیکرم! داستانشون کاملا مسحورکننده ست: اصلا دلم نمی خواست تموم بشه. می شه ادامه داشته باشه، لطفا؟»
بوک لیست هم درباره ی این رمان نوشته: «کمتر خانواده ای تو ادبیات کودک و نوجوانه که به اندازه ی وندربیکرها سرگرم کننده و جذاب باشه... یه داستان روون و زیبا... و به شدت سرگرم کننده.»
«کارینا یان گلازر» نویسنده ی این کتاب، شغل های زیادی داشته، مثل پیش خدمتی، فعالیت های اجتماعی و سوادآموزی به بی خانمان هایی که تو پناهگاه ها زندگی می کنند. حالا تمام وقتش رو به نویسندگی می پردازه و البته ویراستار وبلاگ بوک رایت هم هست. کارینا با همسرش، دو تا دخترش و مجموعه ای از حیوونایی که بهشون پناه داده اند، تو یکی از محله های نیویورک به اسم هارلم زندگی می کنه.
رمان «خانواده ی وندربیکر» کتاب منتخب کتابخونه ی ملی کودکان آمریکا و کتاب منتخب پاییز ۲۰۱۷ انجمن کتابفروشی های آمریکا شده.

کتاب خانواده ی وندربیکر 1

کارینا یان گلازر
در اصل از کالیفرنیا، کارینا برای کالج به نیویورک آمد و نزدیک به بیست سال است که در آن گیر کرده است. وی در زمینه آموزش و اجرای برنامه های سوادآموزی در پناهگاه های خانوادهبی خانمان و استخدام متخصصان مراقبت های بهداشتی به صورت داوطلبانه در مناطق تحت فشار در سراسر جهان فعالیت های مختلفی داشته است. اکنون به عنوان یک مادر، یکی از افتخارترین دستاوردهای او پرورش دو کودک است که بدون کتاب نمی توانند به هر جایی بروند. او به همراه همسر، دو دختر و در مجموعه حیوانات نجات یافته در هارلم زندگی می کند.