کتاب خرگوش کوچولوی هنرمند

Miffy the Artist
کد کتاب : 23507
مترجم :
شابک : 978-6001520860‬
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 70
سال انتشار شمسی : 1390
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 3 تیر

معرفی کتاب خرگوش کوچولوی هنرمند اثر دیک برونا

خرگوش کوچولو به همراه مادرش به نمایشگاه نقاشی می روند. او از تماشای نقاشی ها لذت می برد و شکل های زیادی می بیند که برخی از آن ها کمی عجیب به نظر می آمدند. آخر چگونه می شود خورشید آبی باشد؟!
تماشای نمایشگاه پرسش های زیادی را برای او به وجود می آورد و او را به فکر وا می دارد. خرگوش کوچولو پس از بازگشت از نمایشگاه چند برگ کاغذ برمی دارد و با مدادرنگی هایش شروع به نقاشی می کند. او با دایره خورشید، درخت و دگمه و با مربع و مثلث خانه می کشد. او نقاشی های زیادی می کشد و سرانجام در پایان روز همه را به دیوار می چسباند. مامان خرگوشه هم او و هم نقاشی هایش را ستایش می کند. او خیلی خوشحال است و خودش را یک هنرمند می داند. شب هنگامی که به رختخواب می رود به نقاشی هایی که فردا می خواهد بکشد فکر می کند.
نقاشی کردن از فعالیت های مورد علاقه کودکان است. آن ها با نقاشی کردن نه تنها آن چه را که در دل دارند بیان می کنند بلکه آرام آرام حس زیبایی شناسی و ذوق هنری در آنان برانگیخته و به دنیای هنر نزدیک می شوند. آنان به کمک نقاشی با رنگ و ترکیب آن ها و شکل ها و چیزهای بسیار دیگری آشنا می شوند.
این کتاب از دیک برونا کتاب مناسبی است برای همه هنرمندان نوپا!

کتاب خرگوش کوچولوی هنرمند

دیک برونا
دیک برونا (23 اوت 1927 - 16 فوریه 2017) نویسنده، هنرمند، تصویرگر و طراح گرافیک هلندی بود.برونا به خاطر كتاب هاي كودكانش كه نوشته و تصویرگری کرده، و بیش از 200 کتاب است، شناخته شده بود. مهمترين خلقت او ميفي (نجنتجه در هلندي اصيل) بود، يك خرگوش كوچك با خطوط گرافيك سنگين، اشكال ساده و رنگ هاي اوليه. برونا همچنین داستان هایی را برای شخصیت هایی مانند لوتی، کشاورز جان و هتی خارپشت ایجاد کرد.گذشته از فروشگاه پربار كتاب كودكان، برونا همچنين جلد كتاب، پوسترها و مواد تبليغاتي را براي انتشارات پدرش A.W....