کتاب گربه روی شیروانی داغ

Cat on a Hot Tin Roof
کد کتاب : 13166
مترجم : پرویز ارشد
شابک : 978-9641914648
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 143
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1955
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 16 مرداد

گربه روی شیروانی داغ
Cat on a Hot Tin Roof
  • قیمت : 25,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: مینو مینو
کد کتاب : 2356
مترجم :
شابک : 978-9647487002
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1955
نوع جلد : شومیز
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب گربه روی شیروانی داغ اثر تنسی ویلیامز

"گربه روی شیروانی داغ "اثر "تنسی ویلیامز"، نویسنده آمریکایی ( 1914ـ 1983) نمایش نامه ای است درباره جوش و خروش حاکم بر خانواده ثروتمند جنوبی که با دورویی و ریا در کنار هم گرد آمده اند تا در یک لحظه خرد کننده همه چیز را فاش نمایند" .بریک "جوانی الکلی است که به خاطر مرگ بهترین دوستش و کوتاهی در دوستی با او، عذاب می کشد .همچنین "مگی"، همسرش، به خاطر دوری کردن شوهرش از او در رنج است .از طرفی "پدربزرگ"، پدر بریک، بی اطلاع از داشتن بیماری سرطان برای خوش بودن در زندگی طمع شدیدی دارد .جمع شدن اشخاص در شصت و پنجمین سالگرد جشن تولد پدربزرگ، ناگهان به کشمکش خانوادگی تبدیل می شود که این ها نشان دهنده مجموعه نیروهایی هستند که با دروغ سعی دارند واقعیت را بپوشانند .

کتاب گربه روی شیروانی داغ


ویژگی های کتاب گربه روی شیروانی داغ

برنده ی جایزه ی پولیتزر نمایشی در سال 1955

برنده ی جایزه ی نمایشنامه ی حلقه ی منتقدین نیویورک سال 1955

تنسی ویلیامز
توماس لانیر تنسی ویلیامز، زاده ی 26 مارس 1911 و درگذشته ی 25 فوریه ی 1983، نمایشنامه نویس آمریکایی بود.ویلیامز در می سی سی پی به دنیا آمد و در کودکی مبتلا به گونه ای حاد از دیفتری شد که او را بسیار ضعیف و عملا یک سال در خانه محبوس کرد. او در سال 1929 برای تحصیل در رشته ی روزنامه نگاری به دانشگاه میزوری رفت. ویلیامز به امید به دست آوردن پول بیشتر، اشعر، مقالات، داستان ها و نمایشنامه های خود را در مسابقات مختلف نویسندگی عرضه می کرد.پس از گذشت سال هایی نه چندان موفق، او ناگهان به خاطر نوشتن نمای...
قسمت هایی از کتاب گربه روی شیروانی داغ (لذت متن)
وقتی بعضی چیزها در خاطراتت یا در تصوراتت می پوسند، قوانین سکوت دیگر کار نمی کنند. این درست مثل این است که خانه دارد در آتش می سوزد و تو دلت می خواهد فراموش کنی که خانه در حال سوختن است. اما نبودن آتش هم تو را نجات نمی دهد. سکوت دربارهٔ یک مسئله فقط آن را بزرگ تر می کند، رشد می دهد و همه چیز را می پوشاند.

حیوان انسان نما دیوی است که می میرد. اگر پول داشته باشد، می خرد، می خرد و می خرد. فکر می کنم به این دلیل هر چیزی را می خرد که در ته مغزش دیوانه وار امید دارد که یکی از آن ها زندگی جاودانه به او ببخشد. چیزی که هرگز اتفاق نمی افتد.

در تمام زندگی مثل یک مشت گره کرده بودم. کوبیدن، خرد شدن، در هم شکستن! اما حالا این دست های مشت شده را باز می کنم و چیزهای بهتری را با آن لمس می کنم.