کتاب دختر ساعت ساز

The Clockmaker's Daughter
  • 10 % تخفیف
    68,000 | 61,200 تومان

  • موجود
  • انتشارات: خوب خوب
    نویسنده:
کد کتاب : 23654
مترجم :
شابک : 978-6226513876
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 566
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 3 تیر

نامزد جایزه Audie سال 2019

نامزد جایزه گودریدز سال 2018

معرفی کتاب دختر ساعت ساز اثر کیت مورتون


از پرفروش های نیویورک تایمز.
یک رمان جدید و غنی ، طلسم کننده. داستان یک رابطه عاشقانه و یک قتل مرموز که سایه خود را بر سر نسل ها می افکند ، از دهه 1860 تا امروز در انگلیس.
اسم واقعی من را، هیچ کس به خاطر نمی آورد.
حقیقت را در مورد آن تابستان ، هیچ کس دیگری نمی داند.
در تابستان 1862 ، گروهی از هنرمندان جوان به سرپرستی ادوارد ردکلیف پرشور و با استعداد ، به باغ برد وود در ساحل تیمز می روند. برنامه آنهاگذراندن یک ماه تابستانی خلوت در هاله ای از الهام و خلاقیت است. اما با پایان یافتن مدت اقامت ، یک زن به ضرب گلوله کشته شده در حالی که یک نفر دیگر نیز ناپدید شده است. میراثی بی بها از دست رفته است. و زندگی ادوارد ردکلیف ویران شده است.
بیش از صد و پنجاه سال بعد ، الودی وینسلو ، مسئول بایگانی جوانی در لندن ، یک کیف چرمی را کشف کرد که حاوی دو مورد به ظاهر نامربوط بود: یک عکس سپیا از یک زن درحال دستگیری با لباس ویکتوریا ، و یک کتاب طراحی از یک هنرمند حاوی نقاشی یک از یک خانه با دو سقف شیروانی.

چرا آن مکان برای الودی اینقدر آشنا است؟ و زن زیبا در عکس کیست؟ آیا او هرگز از اسرار خود دست خواهد کشید؟
کتاب دختر ساعت ساز که با صداهای مختلف در طول زمان روایت می شود، داستانی از قتل ، رمز و راز و دزدی ، هنر ، عشق و از دست دادن است. و صدای زنی که بیرون از زمان ایستاده است مانند رودخانه ای از صفحات آن عبور می کند. زنی که تاریخ او نام او را فراموش کرده است ، اما همه او را تماشا می کند: بیدی بل ، دختر ساعت ساز.

کتاب دختر ساعت ساز

کیت مورتون
کیت مورتون، زاده ی 1976، نویسنده ی استرالیایی کتاب های پرفروش و بین المللی است. کیت، دو خواهر کوچکتر از خود دارد. خانواده اش قبل از سکونت در تامبورین ماونتن، به طور دائم در حال جابه جایی و نقل مکان بود. کیت از همان خردسالی، علاقه ی شدیدی به خواندن کتاب از خود نشان می داد و قبل از نویسنده شدن، همیشه با کتاب مأنوس بود. همسر کیت، دیوین، نوازنده و آهنگساز جاز است. این زوج به همراه سه فرزندشان در لندن زندگی می کنند.
نکوداشت های کتاب دختر ساعت ساز
A rich and almost magical good old-fashioned tale.
داستان خوب کلاسیکی که غنی و جادویی است.
Ft. Worth Star Telegram

Compelling...Morton's plotting is impeccable, and her finely wrought characters...are as surprised as readers will be by the astonishing conclusion.
گیرا ... پلات های مورتون بی عیب و نقص است ، و شخصیت های تراش خورده ی او به همان اندازه که خوانندگان از نتیجه سورپرایز می شوند متعجب خواهندشد.
Publisher's Weekly

Morton's moody, suspenseful latest is the perfect page-turner for a chilly night.
کتاب آخر مورتون که اثری پر از تعلیق است، کتابی جذاب و فوق العاده برای یک شب سرد است.
 People People

قسمت هایی از کتاب دختر ساعت ساز (لذت متن)
این سیر و سفرها در زمان موجب شادی و انبساط خاطرش بودند. درست است که او دوست چندانی نداشت، نه از آن دوست های گوشت و استخوان دار، اما در واقع اصلا از این بابت ناراحت نبود. تمام آن لبخند زدن ها و درباره آب وهوا صحبت کردن ها خسته اش می کردند، و او همیشه از دورهمی ها جیم می شد، فرقی هم نداشت که چقدر صمیمی و دوستانه بودند، او در آنجا احساس فرسودگی می کرد، گویی بخشی حیاتی از لایه های وجودش را جا گذاشته بود و دیگر نمی توانست برگردد و آن را بردارد.

از آن به بعد، آن ها دو دوست جدایی ناپذیر شده بودند. ابتدایی، دبیرستان و حتی بعدها که الودی به آکسفورد رفت و پیپا به کالج هنر سنترال سنت مارتینز. الان دیگر کمتر همدیگر را می دیدند، اما می شد انتظارش را داشت؛ دنیای هنر دنیای شلوغی بود، و پر از شور و حال و آدم های گوناگون، و علت بی پاسخ ماندن آن همه پیامک دعوت پیاپی و تمام نشدنی خود پیپا بود که مدام از این افتتاحیه گالری به آن افتتاحیه گالری می رفت.

اما الودی آن روز از صبح در مورد کلمات از مغزش کلی کار کشیده بود. چشمش به جعبه مقوایی افتاد که زیر میزش روی زمین قرار داشت. از دوشنبه عصر آنجا بود، یعنی از همان وقتی که فاجعه ترکیدگی لوله در دفتر بالا اتفاق افتاده و لازم شده بود که رختکن قدیمی را، بخشی الحاقی با سقفی کوتاه که الودی یادش نمی آمد توی ده سال کارش در این ساختمان پایش را به آنجا گذاشته باشد، بلافاصله تخلیه کنند. جعبه از زیر دسته ای پرده زربفت، پای دراوری آنتیک سر درآورده بود و روی درش برچسب دست نوشته ای با این عنوان چسبانده شده بود: « محتویات میز تحریر کشودار اتاق زیر شیروانی، ۱۹۶۶ فهرست نشده. » پیدا شدن وسایل بایگانی توی رختکن بلااستفاده، بدون در نظر گرفتن آنکه ده ها سال از تحویلشان گذشته بود، موضوع ناراحت کننده ای بود و می شد حدس زد که آقای پندلتون با فهمیدن این موضوع چطور مثل کوه آتشفشان منفجر می شود.