کتاب تحقیر و توهین شده ها

Humiliated and Insulted
کد کتاب : 2366
مترجم :
شابک : 978-600-94844-4-7
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 504
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1861
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 18 مرداد

فئودور داستایفسکی از بزرگترین نویسندگان ادبیات روسیه

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1991 ساخته شده است.

معرفی کتاب تحقیر و توهین شده ها اثر فئودور داستایفسکی

کتاب تحقیر و توهین شده ها، رمانی نوشته ی فئودور داستایفسکی است که اولین بار در سال 1861 منتشر شد. شاهزاده الکسی که با نام آلیوشا نیز شناخته می شود و پسر شاهزاده والکوفسکی است، جوانی ساده لوح اما دوست داشتنی است که تحت کنترل پدرش قرار دارد. آلیوشا با نامزدش ناتاشا می گریزد و در نتیجه، پدر ناتاشا یعنی نیکلای، دخترش را طرد می کند. تنها دوستی که اکنون برای ناتاشا باقی مانده، ایوان، دوست زمان کودکی اوست که عمیقا به ناتاشا عشق می ورزد. شاهزاده والکوفسکی تلاش می کند تا نقشه های آلیوشا برای ازدواج با ناتاشا را به هم بریزد و کاری کند که پسرش با شاهزاده ای ثروتمند به نام کاترینا ازدواج کند. آلیوشا به کاترینا علاقه مند می شود اما همچنان عاشق ناتاشا است؛ اتفاقی که باعث می شود این شخصیت در بزرخ میان دنیاهای این دو زن گیر بیفتد.

کتاب تحقیر و توهین شده ها

فئودور داستایفسکی
فئودور میخایلاویچ داستایوفسکی، زاده ی ۱۱ نوامبر ۱۸۲۱ و درگذشته ی ۹ فوریه ی ۱۸۸۱، نویسنده ی مشهور و تأثیرگذار روس بود. پدر داستایفسکی پزشک بود و از اوکراین به مسکو مهاجرت کرده بود و مادرش، دختر یکی از بازرگانان مسکو بود. او در ۱۸۳۴ همراه با برادرش به مدرسه ی شبانه روزی منتقل شدند و سه سال آن جا ماندند. داستایفسکی در پانزده سالگی مادر خود را از دست داد. او در همان سال امتحانات ورودی دانشکده ی مهندسی نظامی را در سن پترزبورگ با موفقیت پشت سر گذاشت و در ژانویه ی ۱۸۳۸ وارد این دانشکده شد. در تابستا...
نکوداشت های کتاب تحقیر و توهین شده ها
Dostoevsky's study of himself.
پژوهش داستایفسکی درباره ی خودش.
Oscar Wilde

Dostoevsky gives me more than any scientist.
داستایفسکی بیش از هر دانشمند دیگر به من می آموزد.
Albert Einstein

A powerful and original work.
اثری قدرتمند و بدیع.
Bloomsbury

قسمت هایی از کتاب تحقیر و توهین شده ها (لذت متن)
راستی آلیوشا پسری دوست داشتنی بود. روحش همچون روح فرشته، پاک و صورتش زیبا و رفتارش بسیار مودبانه بود. در مدت کمی مهرش در دل ایخمنیف جای گرفت. شاهزاده ی جوان با آن که بیستمین سال زندگانی را می پیمود، حرکات و رفتارش بسیار کودکانه بود و کسی نمی دانست چرا پدرش که وی را بسیار دوست می داشت، دل به فراق وی داده بود.

اگر می خواهی دیگران به تو احترام بگذارند، کار مهم این است که به خودت احترام بگذاری. تنها از این طریق، تنها از طریق احترام به خود قادر خواهی بود که دیگران را به احترام گذاشتن به خودت واداری.