تمام چیزهایی که جایشان خالی است

In fremden Gärten

مشخصات کتاب تمام چیزهایی که جایشان خالی است
مترجم :صنوبر صراف زاده
شابک :978-9643696139
قطع :رقعی
تعداد صفحه :168
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :1993
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :3
زودترین زمان ارسال :31 اردیبهشت

معرفی کتاب تمام چیزهایی که جایشان خالی است اثر پتر اشتام | ایران کتاب

مجموعه داستان «تمام چیزهایی که جایشان خالی است» شامل داستان های ساده ای است که به عمق وجودی انسان ها می پردازد؛ به لحظه های ناب زندگی. شخصیت های داستانی پتر اشتام، با اینکه در جمع هستند ولی تنهایند و در پس روابط ساده و روزمره، تلاش زیادی برای بیرون آمدن از تنهایی انجام نمی دهند.

آنچه بیش از هر نکته دیگری در داستان های این مجموعه به چشم می خورد، عناصر تاثیرگذار و زنده ای است که غیرمستقیم روی شخصیت پردازی آدم های داستان تاثیر می گذارد.

داستان «شور» که یکی از بهترین و کامل ترین داستان هاست، در مورد دو زوج است که برای تعطیلات به ده اجدادی شان می روند. جایی که در آن زن داستان(ماریا) به جست وجوی ریشه خود می پردازد و هرچه می گردد، کمتر نشانی پیدا می کند. این سفر در اصل جست وجوی او برای یافتن و بهتر دریافتن خود اوست و در این واکاوی ها متوجه می شود، ارتباط او و راوی در حال پایان گرفتن است.

داستان «سرزمین پاک» از مرد تنهایی می گوید که از سوئیس به نیویورک آمده و در خانه آیکو و کریس ساکن شده. او قبل از هر کاری پنجره کثیف اتاق را تمیز می کند. پنجره ای که باعث باز شدن دریچه هایی بر او می شود. محله ای که او در آن جا ساکن می شود مملو است از آدم های مهاجر؛ مهاجرانی از کشورهای مختلف؛ کاستاریکایی، سوئیسی، آلابامایی، ژاپنی،...

شیوه اشتام اینطور است که از دل واقعیت موجود، داستانی را می گوید و اصرار دارد که ما را به روابط رئال نزدیک کند و از بین اشیا و دیالوگ ها خواننده چیزی را کشف کند. بدین ترتیب چیزی از داستان بیرون می آید.

کتاب تمام چیزهایی که جایشان خالی است

دسته بندی های کتاب تمام چیزهایی که جایشان خالی است