کتاب یادداشت های شخصی مادر ترزا

Mother Teresa: Come Be My Light
کد کتاب : 24106
مترجم :
شابک : 978-6002530561
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 416
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب یادداشت های شخصی مادر ترزا اثر مادر ترزا

شخصیت و نام مادر تراز سال هاست که با تحسین و شگفتی یاد می شود. او در طول عمرش و نیز پس از مرگش بسیار مورد توجه اقشار مختلف مردم در نقاط مختلف جهان بود. این نیروی پرکشش چه بود که افرادی بی شمار را به سوی جذب می کرد، درحالی که خود او ترجیح می داد در کانون توجه نباشد؟
کتاب «مادر ترزا» پاسخی است به تقاضای کسانی که او را می شناختند، دوست داشتند و تحسین می کردند، و یا کسانی که او را نمی شناسند، اما وصف او را شنیده و می خواهند با ذهن و زندگی اش آشنا شوند. این کتاب بیش از آنکه جنبه تحقیق مذهبی داشته باشد، عمق زندگی درونی مادر ترزا را از نقطه نظر ماموریتی که برای خود درنظر گرفته بود، بیان می کند. کتابی است درباره ابعاد ناشناخته زندگی درونی او که به کمک آن می توانیم شناخت بیشتری از ایمان راسخ و عشق بی اندازه او به خداوند و همنوعانش بیابیم.
کتاب متشکل از سیزده فصل به انضمام ضمایم و پی نوشت هاست. فصل های آغازین کتاب، زندگی درونی مادر ترزا را پیش از شنیدن نداهای درونی اش دربر می گیرد. آشنایی با روحیات او در نوجوانی و نیز عهد و پیمانی که به عنوان راهبه با خدا بسته بود، در این بخش ها مرور می شود. در فصل های بعدی، از ورای نامه ها و نوشته های مادر ترزا، به الهاماتی اشاره می شود که در سال 1946 دریافت کرد و از او خواسته شد تا انجمن مبلغین نیکوکاری را برپا کند.
نامه نگاری های او با اسقف اعظم کلکته و دیگر مقام های مذهبی وقت برای ترک صومعه و انجام فعالیت های تازه در خدمت رساندن به مردم فرودست، بخش های خواندنی این کتاب هستند. دیگر نامه ها و یادداشت های مادر ترزا نیز گشاینده این موضوع اند که او چگونه تمام زندگی اش را وقف خدمت به فقرا کرد، برای مردم سراسر دنیا به نمادی از مهر و شفقت تبدیل شد و چرا در سال 1979 جایزه صلح نوبل را دریافت کرد.
کتاب «مادر ترزا» (یادداشت های شخصی) بازگوکننده ماجرای سفر معنوی او و رازهایی که با نزدیکانش در میان گذاشته بود، از سوی پدر برایان کولودیژچوک گردآوری شده است.

کتاب یادداشت های شخصی مادر ترزا

مادر ترزا
اگنس گونجا بویاجیو (Agnes Gonxha Bojaxhiu) معروف به مادر ترزا (Mother Teresa) (زاده ۲۶ اوت ۱۹۱۰ در اسکوپیه امپراتوری عثمانی – درگذشته ۵ سپتامبر ۱۹۹۷) راهبهٔ کاتولیک آلبانیایی و تأسیس‌کنندهٔ جمعیت مبلغان خیریه در هند بود. وی در سال ۱۹۲۸ به هندوستان رفت و به گروه "tas" پیوست. به‌خاطر ارادتی که به "ترزا اهل آویلا"، راهبهٔ اسپانیایی و بنیانگذار یکی از جریانهای رهبانیت و خدمات خیرخواهانه بود، نام ترزا را برای خود برگزید. در سال ۱۹۴۸ صومعه را ترک گفت تا پرستاری بیاموزد.مادر ترزا به ...