کتاب خدا، انسان، عشق

Khoda, Ensan, Eshgh
کد کتاب : 24118
مترجم :
شابک : 978-9649084923
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 132
سال انتشار شمسی : 1394
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 25 خرداد

معرفی کتاب خدا، انسان، عشق اثر علی شریعتی

رنج ها و شوق ها و حساسیت های زندگی، تخدیرهایی است که رنج بودن را از یاد می برد، آرام می کند.” (ص 26)
درباره علی شریعتی و مدرسه ای که در حسینیه ارشاد تهران برپا کرد و نسلی از جوانان پرشور انقلابی را تربیت کرد، بحث و گفتگو بسیار بوده است. شریعتی هواداران بی شماری داشت و شاید به همان اندازه نیز مخالف و منتقد. هم اینک نیز همین گونه است و اندیشه ها و نظریه های دینی و سیاسی او محل گفتگوهای بسیاری است.
برخی آثار مشهور و پرمخاطب او عبارت اند از: ابوذر، بازگشت به خویشتن، تشیع علوی تشیع صفوی، شیعه، زن، اسلام شناسی، هبوط در کویر و… آثار دکتر شریعتی همچنان از جمله پرفروش هاست و گویی در هر نسلی طرفداران خاص خود را دارد.
مجموعه حاضر که در قطع خشتی و روی کاغذ گلاسه چاپ شده، سبز گزینه هایی است از دکتر علی شریعتی و برداشت شده از کتاب “هبوط در کویر” که به منظور هدایت خوانندگان به اصل مطلب و دریافتن و درک کل موضوع، عنوان و شماره صفحه مربوطه در پایان هر عبارت آورده شده است.
این کتاب دربرگیرنده جمله هایی از علی شریعتی درباره هستی، انسان، خدا و عشق است.

کتاب خدا، انسان، عشق

علی شریعتی
علی شریعتی مَزینانی، مشهور به دکتر علی شریعتی (زادهٔ ۲ آذر ۱۳۱۲ در روستای مزینان، سبزوار – درگذشت ۲۹ خرداد ۱۳۵۶ در ساوت‌همپتون، انگلیس) نویسنده، جامعه‌شناس و پژوهشگر دینی اهل ایران، از مبارزان و فعالان مذهبی و سیاسی و از نظریه‌پردازان انقلاب اسلامی ایران بود. شریعتی نگرشی نوین به تاریخ و جامعه‌شناسی اسلام عرضه کرد. او بازگشت به تشیع حقیقی و انقلابی را نیرویی برای تحقق عدالت اجتماعی قلمداد می‌کرد. شریعتی، علاوه بر شهرت زیادش برای سهم داشتن در انقلاب ایران، به&zwn...
دسته بندی های کتاب خدا، انسان، عشق